Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ITV nakręci film o Justinie Fashanu – pierwszym piłkarzu, który wyznał, że jest gejem

Wyznanie na łamach "The Sun" nie trafiło w swój czas, łamiąc życie Justina Fashanu (screen: YouTube/ITV News)

Brytyjski nadawca ITV zrealizuje film biograficzny obrazujący życie Justina Fashanu – pierwszego piłkarza, który ogłosił, że jest gejem. Napisanie scenariusza powierzono nominowanemu do nagrody BAFTA – Kwame Kwei-Armahowi.

Justin Fashanu był pierwszym ciemnoskórym piłkarzem w Anglii, który stał się bohaterem przekraczającego milion funtów transferu, przechodząc do Nottingham Forest. W 1990 roku w wywiadzie dla "The Sun" ujawnił, że jest homoseksualistą. W środowisku piłkarskim wyznanie nie zostało dobrze przyjęte. Justin Fashanu nie wytrzymał presji środowiska, mediów i opinii publicznej. W 1998 roku, w wieku 37 lat popełnił samobójstwo.

Czytaj też: TVP nie potwierdza, że Dariusz Szpakowski skomentuje finał mundialu

Realizowany dla ITV film telewizyjny będzie splatać losy głównego bohatera z losami jego brata Johna Fashanu, także znanego piłkarza.

(MAC, 05.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.