Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UKE wyjaśnia, dlaczego multipleks MWE Networks przez prawie pięć miesięcy nadawał bez pozwolenia

Zgoda na emisję multipleksu obowiązuje do 31 grudnia 2030 roku (fot. Pixabay.com)

Urząd Komunikacji Elektronicznej prowadzi działania wyjaśniające, dlaczego multipleks telewizyjny MWE Networks, który sygnał emituje na granicach województw łódzkiego i śląskiego, przez prawie pięć miesięcy nadawał bez pozwolenia. Nie wiadomo jeszcze, czy wobec MWE Networks zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Od początku lipca do minionego tygodnia MUX nadawał z obiektu w Amelinie w gminie Radomsko, choć jego operator, grupa MWE Networks Michała Winnickiego, nie miał zgody na emisję z tego miejsca.

Czytaj też: TVP przeprosi KPH za homofobiczną "Inwazję" i przekaże 10 tys. złotych na cele społeczne

Jak informuje Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE, MWE Networks wnioskował o emisję testową w Amelinie, ale ta lokalizacja leży poza obszarem rezerwacji multipleksu i nie było przesłanek do jej przyznania. – UKE prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie nadawania z tego obiektu – dodaje Tomaszewski.

Problemy z emisją multipleksu pojawiły się na początku lipca. Grupa MWE Networks zaprzestała wtedy współpracy z operatorem Emitel. Skutkowało to wyłączeniem emisji z obiektów Emitelu z Góry Kamieńsk, Tomaszowa Mazowieckiego i Częstochowy.

MWE Networks uruchomił własny nadajnik – w Amelinie w województwie łódzkim. W efekcie zasięg multipleksu został jednak ograniczony, a zmiany nie były zgodne z pozwoleniami wydanymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W miniony czwartek MUX całkowicie zaprzestał nadawania.

Czytaj też: Zwolnienia w Agorze wciąż nie ruszyły. Dziś mają się zacząć w Heliosie

Jak ustaliliśmy, choć UKE wyjaśnia sprawę nadawania z Amelina bez pozwolenia, to na razie nie wszczął postępowania dotyczącego braku emisji z nadajników w Kamieńsku oraz Tomaszowie Mazowieckim. Grupa MWE Networks poszukuje bowiem nowych obiektów nadawczych i informuje Urząd o swoich działaniach w tej sprawie. Ponadto grupa na razie nie musi nadawać z Częstochowy, bo formalnie zrezygnowała z nadajnika w tym mieście.

Michał Winnicki, właściciel MWE Networks, w poniedziałek nie odpowiedział na nasze pytanie o prowadzoną bez pozwolenia UKE emisję z Amelina. W piątek informował nas, że emisja MUX z nowych obiektów mogłaby ruszyć od razu, ale grupa czeka jeszcze na dokumenty z Urzędu.

Czytaj też: Kolejna zmiana naczelnego w Polska Press. W "Gazecie Wrocławskiej" Życzkowski za Matyszczyka

Jednak jak przekazał nam w poniedziałek Urząd Komunikacji Elektronicznej, wniosek grupy o nowe pozwolenia na razie nie wpłynął. Do Urzędu dotarło za to pismo MWE Networks o uchylenie pozwolenia na emisję z Tomaszowa Mazowieckiego.

Na multipleksie nadawały m.in. kanały TVC, TV Puls, Puls 2 i Stars.tv. Zgoda na jego emisję obowiązuje do 31 grudnia 2030.

Czytaj też: Tomasz Piątek: "Mój wyrok zapadł z pogwałceniem elementarnych praw"

(MNIE, 22.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.