Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejna zmiana naczelnego w Polska Press. W "Gazecie Wrocławskiej" Życzkowski za Matyszczyka

Janusz Życzkowski ma zastąpić Artura Matyszczyka jeszcze w tym tygodniu (screen: YouTube/Radio Zachód)

Będzie kolejna zmiana na stanowisku redaktora naczelnego "Gazety Wrocławskiej" - dowiedział się nieoficjalnie "Presserwis". To już trzecia, od kiedy Orlen przejął wydawnictwo Polska Press. Artura Matyszczyka ma zastąpić Janusz Życzkowski, obecnie naczelny "Gazety Lubuskiej", który połączy w ten sposób dwa stanowiska.

Matyszczyk do Wrocławia trafił w październiku ubiegłego roku, również z "Lubuskiej", gdzie był zastępcą Życzkowskiego. Podobnie jak obecny, tamten transfer wiązano z osobą Grzegorza Widenki, prezesa oddziałów w Zielonej Górze i Wrocławiu.

Wymiana naczelnych w Polska Press

Na fali zmian szefów we wszystkich gazetach grupy w czerwcu 2021 roku "Wrocławską" przestał prowadzić Arkadiusz Franas. Alicja Giedroyć-Skiba, która go zastąpiła, nie zagrzała długo miejsca w redakcji. Odeszła za porozumieniem stron po zaledwie czterech miesiącach.

Czytaj też: Zwolnienia w Agorze wciąż nie ruszyły. Dziś mają się zacząć w Heliosie

Matyszczyk utrzymał się na stanowisku nieco ponad rok. Z wydawnictwem jednak się nie rozstanie. Według informacji "Presserwisu" trafi do centrali PPG, gdzie będzie odpowiedzialny za serwisy branżowe. Polska Press Grupa na razie nie potwierdziła zmiany.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Polska Press planuje połączyć w osobie Arkadiusza Rogowskiego funkcje naczelnego rzeszowskich "Nowin" oraz "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej", wydawanych w Krakowie. Z kierowania krakowskimi dziennikami zrezygnował bowiem Wojciech Mucha.

Czytaj też: TVP przeprosi KPH za homofobiczną "Inwazję" i przekaże 10 tys. złotych na cele społeczne

(PAR, 22.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.