Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sprawa Grodzki vs. Sakiewicz toczy się pod nadzorem CMWP

Sprawa toczy się od wielu tygodni (fot. Sasun Bughdaryan/Unsplash.com)

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie z oskarżenia prywatnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej". Grodzki skarży Sakiewicza o pomówienie, według którego miał przyjmować nieuzasadnione wynagrodzenia, będąc dyrektorem szpitala w Szczecinie.

Proces toczy się od wielu tygodni. 29 grudnia 2021 roku prokurator generalny skierował do Senatu RP kolejny wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Grodzkiego. Poprzedni pozostawiono bez biegu. Pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu został złożony wiosną 2017 roku.

Czytaj też: RASP nie będzie skarżył Rady Etyki Mediów za poważne zarzuty wobec "Newsweek Polska"

Sprawa, w której na świadków powołano m.in. dziennikarzy regionalnych mediów, została objęta monitoringiem Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

(PAR, 18.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.