Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolnienia grupowe w RASP, koniec "Auto Świata", redukcja "Przeglądu Sportowego"

RASP zadecydował między innymi, że od stycznia 2023 roku "Przegląd Sportowy" będzie pojawiać się w sprzedaży dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki (fot. Wojciech Olkusnik/East News)

Zarząd Ringier Axel Springer Polska postanowił, że ze względu na rosnące ceny papieru i energii przestanie wydawać papierową wersję magazynu "Auto Świat", a "Przegląd Sportowy" zostanie ograniczony do dwóch wydań w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Podjęto też decyzję o grupowych zwolnieniach.

"Zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o podjęciu konkretnych działań w reakcji na postępujące spowolnienie rynku i drastyczny wzrost kosztów" – czytamy w przesłanym przez RASP komunikacie. "W konsekwencji zarząd podjął decyzję o redukcji zatrudnienia w firmie oraz ograniczeniu kosztów. Jednocześnie, aby wesprzeć osoby najbardziej dotknięte rosnącymi kosztami, Ringier Axel Springer Polska zaoferuje jednorazowe wsparcie finansowe dla najmniej zarabiających pracowników".

Czytaj też: Wojciech Staszewski vs. Renata Kim: "Napisałem prawdę"

RASP zadecydował o tym, że w związku z rosnącymi cenami papieru i energii w grudniu ukaże się ostatnie papierowe wydanie tygodnika "Auto Świat". Wydawca ma skupić się na rozwijaniu treści redakcyjnych w internetowym serwisie autoswiat.pl.

Także od stycznia 2023 roku "Przegląd Sportowy" będzie pojawiać się w sprzedaży dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki. "Po dokonaniu przeglądu rentowności poszczególnych obszarów biznesowych, podjęto również decyzję o zakończeniu z końcem grudnia br. działalności serwisów Literia.pl i VOD.pl" – czytamy dalej.

Oprócz tego podjęto decyzję o redukcji zatrudnienia w firmie. "W związku z zamiarem przeprowadzenia zwolnień grupowych, które będą dotyczyć w sumie 8% pracowników firmy, Ringier Axel Springer Polska przystępuje do konsultacji ze związkami zawodowymi. Zgodnie z prawem pracy, rozmowy będą trwały do 20 dni" – podało do wiadomości RASP.

"Równocześnie, aby wesprzeć osoby najbardziej dotknięte drastycznym wzrostem cen, Zarząd Ringier Axel Springer Polska podjął decyzję o przyznaniu jednorazowego wsparcia finansowego pracownikom otrzymującym miesięczne wynagrodzenie niższe niż średnia krajowa" – kończy się komunikat prasowy.

Czytaj też: Agnieszka Wiśniewska o powrocie Lisa do Trzódki: "Byłam bardzo zaskoczona"

(HAD, 11.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.