Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Staszewski vs. Renata Kim: "Napisałem prawdę"

Renata Kim, nie wymieniając nazwiska dziennikarza, podczas XIV Kongresu Kobiet we Wrocławiu powiedziała: "Już wysłałam osobie, która mnie oskarżyła, wezwanie przedsądowe, ale nie odebrał go z poczty" (screen: YouTube/Artykuł Osiemnasty)

Wojciech Staszewski w rozmowie z „Presserwisem” stwierdza, że napisał prawdę, zarzucając Renacie Kim, iż był przez nią mobbowany w trakcie pracy w redakcji "Newsweek Polska". Dziennikarka za jego lipcowy wpis na Facebooku wysłała mu wezwanie przedsądowe.

Chodzi o post, w którym Staszewski zarzucił Kim – autorce zawiadomień w sprawie nieprawidłowych zachowań ówczesnego redaktora naczelnego "NP" Tomasza Lisa – że sama jest mobberką.

Renata Kim wysłała Staszewskiemu wezwanie przedsądowe

"To od niej doświadczałem przez wiele, wiele miesięcy ignorowania, odzywania się tylko zdawkowo, traktowania przez wiele godzin »jak powietrze«, bezpodstawnego i nieustającego krytykowania wszystkich tekstów, poprawiania ich do późnego wieczora w piątek, odrzucania i krytykowania wszystkich tematów przesłanych w niedzielę wieczorem, przymuszania do wymyślania kolejnych o 22, 23 wieczorem" – opisywał Staszewski.

Czytaj też: Brak ustaleń po spotkaniu w Tok FM w sprawie Tomasza Lisa

W reakcji na ten wpis Kim odpowiedziała postem, że była jedynie wymagająca i przerzucała na Staszewskiego presję, jaką na nią wywierał Tomasz Lis.

Trzy miesiące później dziennikarka domaga się od Staszewskiego publicznych przeprosin i usunięcia tekstu, który "narusza jej dobra osobiste", o czym "Presserwis" napisał wczoraj. Nie wymieniając nazwiska dziennikarza podczas XIV Kongresu Kobiet we Wrocławiu, w niedzielę powiedziała: "Już wysłałam osobie, która mnie oskarżyła, wezwanie przedsądowe, ale nie odebrał go z poczty".

Wojciech Staszewski powiedział w poniedziałek „Presserwisowi”, że właśnie wybiera się na pocztę. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy zamierza usunąć sporny post.

Czytaj też: Fundacja Lux Veritatis w 2021 roku dostała z darowizny o prawie 30 proc. więcej, niż w 2020 roku

(MZD, 11.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.