Dział: PRASA

Dodano: Październik 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"SDP Cafe" powraca. Ponownie za pieniądze ministerstwa

W zeszłym roku nagrania odbywały się w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie. Tym razem ekipa uda się do domów lub pracowni rozmówców, choć niektórzy będą także zaproszeni do siedziby SDP

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich organizuje drugą edycję cyklu wywiadów "SDP Cafe". Zmienia się formuła, ale zostaje wsparcie ze środków publicznych. Kwota dotacji wyniosła 101 tys. zł.

Cykl ruszy w listopadzie, będzie się składać z 15 odcinków (w zeszłym roku zaplanowano 36). SDP informuje, że materiały wideo publikowane będą na stronie internetowej stowarzyszenia i w serwisie YouTube.

"W ubiegłym roku bohaterami 36 odcinków »SDP Cafe« byli dziennikarze-twórcy kultury. W drugiej edycji cyklu rozszerzyliśmy formułę i do rozmów zaprosiliśmy twórców kultury, ale już nie tylko dziennikarzy" - czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

Czytaj też: W 2023 roku do PAP trafi z budżetu 20 mln zł, a nie 18 mln zł

To niejedyna zmiana. W zeszłym roku nagrania odbywały się w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie. Tym razem ekipa uda się do domów lub pracowni rozmówców, choć niektórzy będą także zapraszani do siedziby SDP.

Pieniądze na dofinansowanie cyklu wyłożyły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniem redakcje "Do Rzeczy", "Sieci" oraz wPolityce.pl i Radio Wnet.

Rok temu SDP otrzymało na ten cel 258 tys. zł dofinansowania z resortu kultury i sportu. 

W pierwszej edycji zaledwie pięć odcinków przekroczyło do końca 2021 roku liczbę 400 wyświetleń na portalu YouTube. Z czasem wyniki się poprawiły, choć większość materiałów nie przebiła bariery tysiąca wyświetleń. Największą widownię zgromadziły wywiady z Janem Pospieszalskim i Wojciechem Cejrowskim, które 3 października miały odpowiednio 81,1 i 58,9 tys. wyświetleń.

W poniedziałkowym "Presserwisie" informowaliśmy, że Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uzyskało w 2021 roku 1,24 mln zł przychodów z działalności statutowej i 3,35 mln zł z działalności gospodarczej. Zanotowało stratę o 60,8 proc. niższą niż rok wcześniej - z 1,07 mln zł w 2020 roku do 420 tys. zł w 2021 roku.

(ŁO, 05.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.