Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO i HBO Max prowadzą na liście nagród Emmy. Adele z pięcioma statuetkami

Główną ceremonię 74. nagród Emmy wyznaczono na 12 września (screen: Emmys.com)

Główną ceremonię wręczenia telewizyjnych nagród Emmy przewidziano na 12 września, ale wcześniej przez dwa dni już wręczano statuetki w różnych kategoriach. Wśród stacji i platform liderem jest na razie HBO i HBO Max, z 25 nagrodami.

Tuż z tyłu znajduje się Netflix, z 23 statuetkami. Już znacznie dalej – Disney+, Hulu i NBC – nagrodzone po sześć razy.

Czytaj też: Ponad 25 mln widzów serialu "Władca Pierścieni" pierwszego dnia na Amazon Prime Video

Pięć produkcji otrzymało po pięć nagród. "Adele: One Night Only" (CBS), "The Beatles: Get Back" (Disney+) oraz seriale "Stranger Things (Netflix), "Euforia" (HBO) i "Biały Lotos" (HBO). 

Po raz pierwszy amerykański przemysł rozrywkowy w tak dużym stopniu uhonorował twórców azjatyckich. Koreański serial Netflixa – "Squid Game" – dostał Emmy w czterech kategoriach.

Bardzo mocno wyróżniany program o Adele, który zdobył m.in. miano produkcji rozrywkowej roku, przybliża piosenkarkę do zdobycia amerykańskiej korony nagród – EGOT (Emmy, Grammy, Oscar, Tony). Wcześniej miała Grammy i Oscara. Brakuje jej już tylko teatralnej nagrody Tony.

Czytaj też: Netflix wersję z reklamami wprowadzi 1 listopada

Pierwszy dzień został poświęcony głównie widowiskom, programom typu reality, dokumentom oraz animacjom. Drugi twórcom filmów i miniseriali. Przyznano wyróżnienia w kategoriach technicznych i mniej ważnych, jeśli chodzi o seriale fabularne.

(MAC, 05.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.