Temat: programy telewizyjne

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 25 mln widzów serialu "Władca Pierścieni" pierwszego dnia na Amazon Prime Video

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" pobił rekord oglądalności platformy Amazon Prime Video (screen: YouTube/Prime Video)

Amazon poinformował, że wprowadzony w piątek serial będący prequelem "Władcy pierścieni" w ciągu pierwszego dnia obejrzało ponad 25 mln widzów na całym świecie. To rekordowe otwarcie w dziejach platformy Prime Video.

W piątek w ponad 240 krajach zostały udostępnione pierwsze dwa odcinki "Władcy Pierścieni: Pierścienie Mocy". Amazon nie podał, czy policzeni przez niego widzowie obejrzeli całość, czy tylko część pierwszego lub drugiego odcinka.

Czytaj też: HBO zamówiło drugi sezon serialu "Ród smoka"

Kolejne części "Rings of Power" będą na Amazon Prime Video pojawiać się co tydzień, aż do finału sezonu 14 października. Serial rozgrywa się w stworzonym przez J.R.R. Tolkiena fikcyjnym świecie Śródziemia w czasach znanych jako Druga Era, ok. 4 tys. lat przez wydarzeniami z powieści i filmów "Władca Pierścieni" i "Hobbit".

Produkcja kręconego w Nowej Zelandii serialu kosztowała ponad 465 mln dol., co czyni go jednym z najdroższych, jakie kiedykolwiek stworzono. Amazon planuje, że historia rozwinie się do 50 godzin i będzie liczyć pięć sezonów.

Czytaj też: Netflix wersję z reklamami wprowadzi 1 listopada

Niedawny debiut serialu "Ród smoka", prequela "Gry o Tron", który dał platformie HBO Max i płatnej telewizji HBO także najlepsze otwarcie w historii, przyniósł niecałe 10 mln widzów premierowego odcinka.

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(MAC, 05.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.