Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Wiadomości” TVP sprostowały nieprawdę o Bertoldzie Kittelu z TVN

Sprostowanie odczytała Edyta Lewandowska, prowadząca sobotnie wydanie „Wiadomości” TVP

— Nieprawdą jest, że Bertold Kittel, dziennikarz TVN i autor reportażu "Układ radomski" od kilkunastu lat zna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Ja, redaktor Bertold Kittel nigdy nie byłem i nie jestem znajomym prezydenta Radosława Witkowskiego. Podpisał Bertold Kittel — przeczytała Edyta Lewandowska, prowadząca sobotnie „Wiadomości” TVP.

„Chwila prawdy w Wiadomościach” - skomentował potem na Twitterze Bertold Kittel z Superwizjera TVN.

Chodzi o materiał Bartłomieja Graczaka w „Wiadomościach” z 2018 roku - poinformowano tam, że Bertold Kittel od lat znał Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia.

 Czytaj też: „Ta trzecia obok Adamczyka i Holeckiej. Kim jest Edyta Lewandowska”

W 2018 roku Radom nie miał dobrej prasy - Kittel w Superwizjerze opisywał dziwne powiązania biznesowe polityków z biznesmenami. W reportażu pokazał zabiegi wokół zmiany planów przebiegu obwodnicy Radomia, na czym mieli zarobić politycy PiS i powiązani z nimi lokalni przedsiębiorcy.

TVP, próbując zdyskredytować ustalenia Kittela, zarzuciła mu zatajenie wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, politykiem PO. Zarzut ten powtarzano na początku października 2018 roku na antenie TVP Info i w "Wiadomościach" TVP 1.

- Prawda jest taka, że przed rozpoczęciem zdjęć do tego reportażu nigdy wcześniej Witkowskiego nie spotkałem. »Wiadomości« nie zapytały mnie o to, bo moja odpowiedź zburzyłaby ich tezę" – mówił Kittel w wywiadzie dla magazynu "Press".

W styczniu 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Jarosławowi Olechowskiemu, dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wyemitowanie w "Wiadomościach" TVP 1 sprostowania, którego domagał się Kittel. 

(MAT, 29.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.