Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kraków zapłaci 12,6 mln zł za obsługę studia hybrydowego w centrum kongresowym

Studio Play Kraków będzie obsługiwała spółka Another View (screen: Play Kraków News)

Kraków rozstrzygnął przetarg na obsługę studia hybrydowego, z którego od marca nadawany jest codzienny program informacyjny Play Kraków News. Zwycięzca – Another View – za 12,6 mln zł ma przez rok nie tylko obsługiwać produkcję programów, ale również zapewnić gotowość 45-osobowej ekipy produkcyjnej.

Studio w krakowskim centrum kongresowym powstało na potrzeby transmisji kulturotwórczych i edukacyjnych eventów oraz kongresów online i hybrydowych. Z dokumentacji przetargowej wynika, że spółka Another View będzie obsługiwać pięć rodzajów audycji: transmisje na żywo, rozmowy, serwisy informacyjne, koncerty i programy rozrywkowe. Studio ma funkcjonować od 6 rano do 21 w systemie całotygodniowym, a praca na każdym stanowisku nie przekroczy 12 godzin dziennie.

Czytaj też: Ryszard Rudnik po 38 latach odchodzi z "Nowej Trybuny Opolskiej"

Do produkcji w studiu zatrudnionych zostanie 45 osób, m.in. producent wykonawczy, czterech wydawców, czterech prowadzących, dwóch kierowników produkcji, a także makijażystka i meteorolog. Ponieważ nie wiadomo jeszcze, ilu organizatorów eventów będzie korzystało ze studia, spółka Kraków 5020 chce płacić za gotowość ekipy.

– Obsługa studia w ICE musi być dostępna ze względu na planowane tam wydarzenia – wyjaśniała krakowskim radnym Izabela Błaszczyk, szefowa spółki Kraków 5020, która zarządza centrum kongresowym. Zapowiedziała też, że od września będzie komercjalizować studio.

Czytaj też: Aktywiści zapowiadają prywatny akt oskarżenia wobec Jarosława Jakimowicza z TVP

Dotychczas na studio hybrydowe w ICE wydano 4,6 mln zł w przetargu na sprzęt z 2021 roku (przetarg ogłosiło Krakowskie Biuro Festiwalowe) i kolejne 3 mln zł na projekt, wykonanie i instalację scenografii. W marcu, w związku z wojną w Ukrainie, uruchomiono tu miejski program informacyjny Play Kraków News, którego gospodarzem został Robert Jałocha, niegdyś pracujący w TVN. Na początku produkcja 90-minutowego programu kosztowała 15 tys. zł. Obecnie, jak mówi Izabela Błaszczyk, to 4 tys. zł. Program trwa około 45 minut, a Jałochę zastąpili Anna Hebda i Piotr Wojdyło.

Spółka Kraków 5020 stara się też o dofinansowanie telewizji z U.S. Agency for International Development, która wspiera rozwój demokracji.

Czytaj też: Skecz Neo-Nówki krytykujący PiS w końcu trafił na YouTube Polsatu

(PAR, 08.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.