Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ryszard Rudnik po 38 latach odchodzi z "Nowej Trybuny Opolskiej"

Ryszard Rudnik to drugi wydawca "NTO" z wieloletnim stażem, który zdecydował się odejść z dziennika (screen nto.pl)

Po 38 latach pracy w "Nowej Trybunie Opolskiej" (Polska Press) Ryszard Rudnik złożył wypowiedzenie – dowiedział się "Presserwis".

– Kompletnie nie zgadzam się z obecną koncepcją prasy regionalnej, więc nie widziałem innego wyjścia, musiałem zrezygnować. Wydaje mi się, że to decyzja naturalna – mówi "Presserwisowi" Ryszard Rudnik.

Czytaj też: Materna o odejściu z Newsweeka: „Jeżeli będę zwalniał Redaktora Sekielskiego...”

Rudnik nie zdradza dalszych planów zawodowych. 

W lipcu z "Nowej Trybuny Opolskiej" odszedł także inny wydawca z wieloletnim stażem – Bogusław Mrukot. W dzienniku pracował ponad 20 lat. Oznacza to, że po odejściu Rudnika w "NTO" nie ma dwóch najstarszych i najważniejszych wydawców wydań papierowych. 

Ryszard Rudnik pracował w "Nowej Trybunie Opolskiej" od 1984 roku. Zajmował m.in. stanowiska sekretarza redakcji i zastępcy redaktora naczelnego. W ostatnim czasie pracował jako wydawca dziennika, był autorem cotygodniowej satyrycznej kolumny w magazynowym piątkowym wydaniu gazety.

Czytaj też: Aktywiści zapowiadają prywatny akt oskarżenia wobec Jarosława Jakimowicza z TVP

(BAE, 08.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.