Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bezpłatne szkolenie dla dziennikarzy mediów lokalnych. Ewart, Rigamonti, Bojanowski i inni

Szkolenie skierowane jest dla dziennikarzy, redaktorów i wydawców mediów lokalnych z całej Polski (fot. materiały prasowe)

W dwa wrześniowe weekendy i jeden październikowy w ramach projektu „Media Forum. Rozwój Lokalny” zorganizowane zostaną w Warszawie bezpłatne szkolenia dla dziennikarzy i redaktorów mediów lokalnych. Będzie mowa m.in. o sztukach reportażu, wywiadu oraz o dziennikarstwie śledczym.

– Szkolenie organizowane w ramach projektu „Media Forum. Rozwój Lokalny” to okazja do spotkania z najwybitniejszymi specjalistami – mówią organizatorzy wydarzenia. Reportażu uczyć będzie Ewa Ewart, wybitna dokumentalistka związana przez lata z BBC, sztuki wywiadu – Magdalena Rigamonti, dziennikarka prasowa i radiowa, laureatka wielu dziennikarskich nagród, z kolei dziennikarstwa śledczego – Andrzej Andrysiak, wydawca „Gazety Radomszczańskiej”.

Czytaj też: Zorganizowana przez Sierakowskiego akcja jest największą zbiórką w historii Zrzutka.pl

Wśród wykładowców i ekspertów Media Forum są również Jacek Pawłowski, Vadim Makarenko, Michał Matus, Anna Gielewska, Łukasz Głombicki, Michał Kowalewski, Wojciech Bojanowski i Paweł Czajkowski.

Dotychczas odbyły się dwie edycje kursu, w których wzięło udział 50 osób. 

– Dziennikarstwo to jest zawód, który wymaga ciągłego odświeżania wiedzy – podkreśla Alicja Molenda, twórczyni, założycielka, wydawczyni i dziennikarka niezależnego Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”. – Dowiedziałam się mnóstwa nowych rzeczy, które w dobie dziennikarstwa cyfrowego są istotne również dla małych wydawnictw lokalnych.

Dla uczestników i absolwentów szkolenia został uruchomiony w ramach projektu dyżur prawnika, który udziela konsultacji we wszelkich sprawach dotyczących prawa prasowego i problemów prawnych pojawiających się w życiu redakcji.

Czytaj też: Cisza wokół TVP Teen, choć w 2022 roku chciano wydać na ten kanał 15 mln zł

Szkolenie skierowane jest dla dziennikarzy, redaktorów i wydawców mediów lokalnych z całej Polski. Odbędzie się ono w Warszawie i będzie się składać z trzech weekendowych zjazdów: 9-11 września, 23-25 września i 7-9 października.

Szkolenie jest bezpłatne, organizatorzy opłacają również noclegi i posiłki w trakcie kursu. Chętni mogą się zgłaszać się na stronie lokalnemedia.org.pl. Rekrutacja potrwa do 20 sierpnia.

„Media Forum. Rozwój Lokalny” to komponent programu „Pro Publico Bono” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Stowarzyszenie „ROTA”.

Czytaj też: Minęło pół roku, a Rymanowski nie wysłał pozwu przeciwko Lisowi. Ale nie rezygnuje

(HAD, 22.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.