Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cisza wokół TVP Teen, choć w 2022 roku chciano wydać na ten kanał 15 mln zł

8 czerwca 2021 roku zarząd TVP ustanowił pełnomocnika ds. opracowania koncepcji programu pod roboczą nazwą TVP Teen. Spółka nie podaje, komu powierzyła tę funkcję (fot. Mateusz Grochocki/East News)

Mija rok od ostatniej zapowiedzi uruchomienia TVP Teen, a publiczny nadawca wciąż nie informuje o szczegółach tego projektu. Nie wiadomo o żadnych pracach przy starcie telewizji dla widzów w wieku 10-16 lat, choć już w 2022 roku planowano na nią przeznaczyć ponad 15 mln zł. TVP wciąż przekonuje, że nie rezygnuje z pomysłu.

TVP uruchomienie TVP Teen zapisała w projekcie zmienionej karty powinności spółki na lata 2020-2024.

Co dalej z TVP Teen?

Wniosek wprowadzający do niej TVP Teen trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w połowie lipca 2021 roku, ale po dwóch miesiącach został wycofany. W kolejnej wersji telewizja nie umieściła TVP Teen wśród planowanych kanałów.

Czytaj też: Już ponad pół miliona wniosków o rządową dopłatę do dekodera lub telewizora

Nie są znane żadne założenia programowe ani nazwiska osób zaangażowanych dzisiaj w uruchomienie kanału. Rok temu informowano, że w ramówce TVP Teen miałyby znaleźć się m.in. audycje edukacyjne o charakterze poznawczym, filmy i seriale animowane oraz seriale fabularne. 

TVP wciąż twierdzi jednak, że nie rezygnuje z TVP Teen. – Prace nad TVP Teen trwają i przebiegają prawidłowo, ale w związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę nieco zwolniły, ponieważ  priorytetem dla TVP były działania związane z dostosowaniem oferty programowej TVP ABC do oczekiwań i potrzeb dzieci uchodźców, m.in. w zakresie tłumaczenia na język ukraiński emitowanych treści – odpowiada na pytania "Presserwisu" biuro prasowe telewizji publicznej. – Uruchomienie kanału jest elementem strategii, o etapach jej realizacji spółka poinformuje rynek w ramach kampanii marketingowej – utrzymuje nadawca. 

TVP dla młodzieży budzi wątpliwości

Warto dodać, że 8 czerwca 2021 roku zarząd TVP ustanowił pełnomocnika ds. opracowania koncepcji programu pod roboczą nazwą TVP Teen. Funkcję powierzono Justynie Karnowskiej, dyrektorce TVP ABC.

Czytaj też: Zorganizowana przez Sierakowskiego akcja jest największą zbiórką w historii Zrzutka.pl

TVP Teen kierowany do widzów w wieku 10-16 lat w 2022 roku miał kosztować 15,3 mln zł, a w 2023 roku – 20 mln zł. Pomysł z telewizją dla młodzieży od początku budzi wątpliwości. Sama Telewizja Polska podawała, że w 2020 roku średni czas spędzony na oglądaniu telewizji w grupie wiekowej 10-15 lat spadł o 25 proc. względem 2015 roku. "Konsumpcja telewizji w tej grupie wyraźnie maleje, a młodzi widzowie coraz więcej czasu spędzają online. Wciąż jednak telewizja angażuje więcej ich czasu niż internet" – przekonuje TVP.

Od połowy lutego 2014 roku nadaje TVP ABC, adresowany do dzieci w wieku 4-12 lat. Dostępny jest na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Czytaj też: Minęło pół roku, a Rymanowski nie wysłał pozwu przeciwko Lisowi. Ale nie rezygnuje

(KOZ, 22.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.