Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanały Eurosportu i Eleven Sports w nowej ofercie płatnego multipleksu Cyfrowego Polsatu

Od końca czerwca oferta płatnego multipleksu nie była dostępna dla klientów (fot. materiały prasowe)

Polsat Box (Cyfrowy Polsat) zaprezentował nową ofertę płatnego multipleksu naziemnego, w której skład weszły m.in. kanały Eurosportu i Eleven Sports. Na zmiany w składzie programowym MUX zgodził się Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Od końca czerwca oferta płatnego multipleksu nie była dostępna dla klientów, bo po przełączeniu MUX na nowy standard dotychczasowe dekodery naziemne operatora przestały odbierać sygnał.

Kanały sportowe na płatnym multipleksie

Sprawą niedostępności usługi dla klientów zajął się Urząd Komunikacji Elektronicznej. – Nie prowadziliśmy postępowania w tej sprawie, tylko analizowaliśmy wewnętrznie – zaznacza jednak Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE.

Czytaj też: UKE zbada, dlaczego oferta płatnego multipleksu Cyfrowego Polsatu nie jest dostępna dla klientów

W czwartek ruszyła sprzedaż nowych dekoderów Polsat Box, które są już zgodne z nowym systemem naziemnym i odbierają zarówno kanały kodowane, jak i płatne.

W płatnej ofercie znalazło się 10 kanałów telewizyjnych, które stworzyły pakiet Sport i Informacje w cenie 30 zł miesięcznie lub 20 zł miesięcznie z rabatem smartDOM przy wybraniu dodatkowo także usług sieci Plus.

W skład płatnego pakietu weszły: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, TVN 24, TVN Turbo oraz TVN Style, a także promocyjnie, dodatkowo kanał Wydarzenia 24.

UKE zgodził się na dopisanie kanałów

W ramach pakietu klient może też odbierać 17 stacji radiowych, m.in. RMF FM, RMF Maxxx, Muzo.fm, Radio Zet, Antyradio, Plus Radio, Tok FM, Radio Kaszëbë FM i Radio Jasna Góra.

Czytaj też: Dzięki pozostaniu w starym standardzie TVP nadal zyskuje udziały w rynku

Na dopisanie kolejnych kanałów do wykazu, m.in. Eurosport 1 i 2 czy Eleven Sports 1 i 2, zgodził się Urząd Komunikacji Elektronicznej. – Zmiana dla MUX 4 została wydana, jest w doręczeniu – informuje Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE.

Wprowadzenie nowej oferty wspiera kampania reklamowa stworzona przy współpracy z agencją Freundschaft i prowadzona w telewizji oraz internecie.

Poprzednia oferta płatnego multipleksu zapewniała dostęp do 12 kanałów telewizyjnych i 11 radiowych, m.in. Polsat News, TVP Seriale, Comedy Central i Tele 5 w cenie ok. 10 lub 15 zł miesięcznie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dotychczas z usługi płatnego MUX Cyfrowego Polsatu korzystało tylko kilkanaście tysięcy widzów.

Czytaj też: Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay

(MNIE, 15.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.