Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UKE zbada, dlaczego oferta płatnego multipleksu Cyfrowego Polsatu nie jest dostępna dla klientów

Czwarty multipleks musi oferować kanały kodowane, za dostęp do których trzeba uiścić opłatę (fot. Pixabay.com)

Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdzi, dlaczego oferta płatnego multipleksu Cyfrowego Polsatu nie jest dostępna dla abonentów – ustalił "Presserwis".

Po przełączeniach naziemnej emisji na nowy standard, które zakończyły się w poniedziałek, klienci usługi TV Mobilna, świadczonej przez spółkę Cyfrowy Polsat za pośrednictwem tzw. czwartego multipleksu naziemnego, nie mogą odbierać kanałów.

UKE przyjrzy się Cyfrowemu Polsatowi

Dekodery oferowane przez Cyfrowy Polsat nie współpracują z nowym standardem. Firma oficjalnie wygasiła usługę, ale nadal zajmuje multipleks, nadając tam – obecnie niedostępne dla nikogo – kodowane kanały telewizyjne, np. Polsat Sport czy Polsat News, oraz w ramach testu niekodowane Wydarzenia 24.

Czytaj też: Małgorzata Telmińska odchodzi z TVN 24

Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE, potwierdza, że Urząd przyjrzy się tej sprawie. – Zajmiemy się analizą tego przypadku w związku z informacjami, które otrzymujemy od abonentów. Nie podajemy jednak, ile taka analiza będzie trwała ani w jaki sposób się zakończy – stwierdza.

Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, nie odpowiedziała na pytanie, czy spółka nie obawia się konsekwencji ze strony UKE. Przekazała tylko, że Cyfrowy Polsat, gdy będzie już mógł to zrobić, "niezwłocznie" poinformuje o nowej ofercie.

Cyfrowy Polsat dopiero testuje nową ofertę

Z nieoficjalnych informacji wynika, że oferta z nowym dekoderem jest w fazie testów. Cyfrowy Polsat nie podaje, kiedy zostanie udostępniona w sieciach sprzedaży i jakie kanały się w niej znajdą.

Czytaj też: "Taniec z gwiazdami" w Polsacie nadal będzie w poniedziałki. Zatańczy Krzysztof Rutkowski

Czwarty multipleks musi oferować stacje kodowane, za dostęp do których trzeba uiścić opłatę (dotychczas było to ok. 10 lub 15 zł miesięcznie, w zależności od rodzaju promocji). Decyzja rezerwacyjna UKE o korzystaniu z MUX 4 przez Info-TV-FM, spółkę zależną od Cyfrowego Polsatu, jest ważna do 31 grudnia 2023 roku. 

Cyfrowy Polsat oficjalnie nie ujawniał danych o liczbie klientów TV Mobilnej, ale jak ustaliliśmy, z usługi korzystało dotychczas tylko kilkanaście tysięcy widzów.

Czytaj też: Lis nie pojawi się na razie w Tok FM w roli komentatora. Żakowski nie komentuje

(MNIE, 29.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.