Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraińcy podziękowali za gościnę w Domu Dziennikarza

Ukraińcy gościli w Kazimierzu od początku marca (fot. Dariusz Cierpiał/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Wojenni uchodźcy z Ukrainy podziękowali za gościnę w Domu Dziennikarza w Kazimierzu. Przebywali tam od początku marca do drugiej połowy czerwca.

Ukraińcy zostali przyjęci w Domu Dziennikarza wkrótce po wybuchu wojny w Ukrainie. Przez trzy i pół miesiąca przebywało tam od 120 do 140 osób, w tym grupa 60 wychowanków domu dziecka w Mariupolu. Dzieci opuściły Dom Dziennikarza jako pierwsze i postanowieniem władz ukraińskich trafiły do Szwajcarii. Ostatni ukraińscy mieszkańcy ośrodka zmienili lokum pod koniec czerwca.

Czytaj też: RASP wydał oświadczenie w sprawie "Newsweeka". Chce pozwać Holzera

Teraz przysłali list z podziękowaniami dla pracowników Domu Dziennikarza. "Dom Pracy Twórczej SDP przy ulicy Małachowskiego 17 natychmiast otworzył ramiona dla wszystkich potrzebujących schronienia i pomocy! (...) Z całą pewnością, dyrektorowi hotelu Darkowi Popławskiemu i pracownikom, nie zawsze było łatwo. Ale oni zrobili wszystko, abyśmy otrzymali: bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie, pomoc humanitarną, wolontariat i poradnictwo, opiekę społeczną, całodobową pomoc ze strony administracji, a nasze dzieci – miały możliwość bezpłatnej nauki w miejscowej szkole!" - napisali m.in. Ukraińcy w liście cytowanym na stronie internetowej SDP.

W tej chwili Dom Pracy Twórczej SDP pracuje w normalnym trybie i przyjmuje gości.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

(PAR, 09.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.