Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym nie ma już sierot z Mariupola

W Domu Dziennikarza sieroty z Ukrainy przebywały od początku marca (fot: Dom Dziennikarza/Facebook)

Wychowankowie domu dziecka w Mariupolu, którzy od początku marca gościli w Domu Dziennikarza SDP w Kazimierzu Dolnym, wyjechali do Szwajcarii.

Decyzję o wyjeździe 63 dzieci w imieniu władz Ukrainy podjął Artem Walach, p.o. konsul generalny Ukrainy w Lublinie, po konsultacji ze sprawującą opiekę nad sierotami dyrektorką mariupolskiego domu dziecka Natalią Laszczewską.

Czytaj też: Najwięcej o Ukrainie mówią "Wiadomości" TVP, a najbardziej przychylne są "Fakty" TVN

"O decyzji zostało poinformowane Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach, które w imieniu władz polskich sprawowało nadzór nad dziećmi i ich opiekunami" - informuje Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które zapewniało dzieciom noclegi i wyżywienie przez trzy miesiące.

W Domu Dziennikarza w Kazimierzu przebywa nadal około 60 wojennych uchodźców z Ukrainy. To matki z dziećmi i kilkanaście osób głuchoniemych. W Kazimierzu znalazło też schronienie kilku ukraińskich dziennikarzy. Według SDP będą przebywać w Domu Dziennikarza przynajmniej do 23 czerwca.

Czytaj też: Radiowa Trójka naruszyła prawo: nadawała za mało polskich piosenek

(PAR, 02.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.