Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biografia Putina Krystyny Kurczab-Redlich sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy

Książka Krystyny Kurczab-Redlich odniosła sukces - jest dobra, a dodatkowo pomogła jej wojna (fot: Grupa Wydawnicza Foksal/mat.pras.)

Biografia prezydenta Rosji "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina" sprzedała się już w ponad 100 tys. egz. Książka Krystyny Kurczab-Redlich królowała w pierwszej połowie roku wśród najpopularniejszych książek polskich reporterów.

Inwazja rosyjska na Ukrainę wzmogła zainteresowanie Polaków literaturą dotyczącą Wschodu. Od końca lutego "Wowa..." zajmował na listach księgarskich bestsellerów najwyższe pozycje wśród książek reporterskich o Rosji i Ukrainie.

Putin zdolny do wszystkiego

Autorka biografii, Krystyna Kurczab-Redlich, ujawniła nieznane powszechnie fakty z życia prezydenta Rosji: skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i w Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, jakim był mężem i jakim jest ojcem.

Czytaj też: Fałszywa rozmowa Kliczki z Trzaskowskim. Nie wykorzystano w niej klasycznego deepfake'a

– Kiedy książka ukazywała się po raz pierwszy sześć lat temu, duża część ekspertów i politycznego salonu zignorowała jej przesłanie, twierdząc, że negatywny obraz prezydenta Rosji jest przesadzony. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że Putin zdolny jest prawie do wszystkiego. Do wszystkiego co złe. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaufanie czytelniczkom i czytelnikom, którzy moją pracę docenili – komentuje wynik Krystyna Kurczab-Redlich.

"Musieliśmy dodrukować kolejne partie"

Wydana w 2016 roku biografia Władymira Putina od początku cieszyła się popularnością. Jednak przez pierwsze pięć lat sprzedała się w ok. 47 tys. egz., co i tak jest dobrym wynikiem dla reporterskiej książki o objętości 849 s. Rosyjska inwazja na Ukrainę przyniosła jej sukces. Od stycznia do czerwca jej sprzedaż przekroczyła 105 tys. egz.

Czytaj też: Rosyjscy hakerzy z Killnet zaatakowali Litwę

– To książka, którą dodrukowywaliśmy na bieżąco, a w związku z problemami z papierem pod koniec 2021 roku zrobiliśmy nawet mały zapas, który zaspokoił pierwsze zapotrzebowanie. Ale i tak musieliśmy dodrukować kolejne partie – mówi Maciej Marcisz z Grupy Wydawniczej Foksal, który przyznaje, że tak dynamiczny wzrost sprzedaży był zaskoczeniem dla wszystkich. 

– Biografia autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich pozwoliła czytelniczkom i czytelnikom lepiej zrozumieć rzeczywistość i stała się wydawniczym fenomenem – dodaje Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza GWF.

Czytaj też: Lis nie pojawi się na razie w Tok FM w roli komentatora. Żakowski nie komentuje

(PAR, 29.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.