Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Zełenski” Wojciecha Rogacina sprzedał się w 30 tys. egz., o prezydencie Ukrainy piszą następni

Biografię Zełenskiego, która ukazała się 18 maja, napisał dziennikarz i redaktor naczelny dziennika "Polska Times" Wojciech Rogacin (materiały promocyjne)

Książka Wojciecha Rogacina o Wołodymyrze Zełenskim sprzedała się już w 30 tys. egz. – wynika ze wstępnych danych wydawnictwa Wielka Litera. Niedawno do sprzedaży trafiła pozycja Serhija Rudenki "Zełenski. Poza scenariuszem", a 10 lipca premierę będzie miała publikacja Natalii Bryżko-Zapór - także o fenomenie prezydenta Ukrainy.

Biografia Zełenskiego, napisana przez Wojciecha Rogacina, redaktora naczelnego dziennika "Polska Times" (Polska Press), ukazała się 18 maja. - Biorąc pod uwagę fakt, że od jej premiery minął niewiele ponad miesiąc, a jednocześnie na rynku ukazały się inne konkurencyjne tytuły, uważamy to za bardzo dobry wynik – mówi Paweł Fąfara, członek zarządu Wielkiej Litery.

Prawo do książki Rogacina kupiło niemieckie wydawnictwo Europa Verlag, niemiecki przekład ukaże się 6 lipca.

W Empiku w kategorii biografii pozycja Rogacina pod względem sprzedaży plasuje się na 10. miejscu. Pięć miejsc dalej jest książka ukraińskiego dziennikarza Serhija Rudenki "Zełenski. Poza scenariuszem" (Wydawnictwo Poznańskie).

- Książka miała premierę na początku czerwca, więc trudno nam w tej chwili mówić o wiarygodnych danych dotyczących jej sprzedaży – mówi Katarzyna Kończal, menedżerka ds. PR i komunikacji marketingowej w Wydawnictwie Poznańskim. - Z myślą o mieszkających w Polsce Ukraińcach, nasza książka ukazała się w dwóch wersjach językowych - po polsku i ukraińsku. Pod koniec czerwca ukaże się też polskie wydanie w twardej oprawie i z ilustracjami - dodaje.

- Na podstawie danych pozyskanych od trzech dystrybutorów książek: Dressler, Ateneum i Motyle Książkowe wiemy już, że ani książka Rogacina, ani publikacja Rudenki nie znalazła się w sprzedażowym TOP 20 w dystrybucji tych sieci – mówi „Presserwisowi” Andrzej Palacz, redaktor naczelny branżowego pisma „Wydawca” i portalu wydawca.com.pl.

10 lipca nakładem wydawnictwa Więź ukaże się kolejna książka o Wołodymyrze Zełenskim. Będzie to publikacja autorstwa dziennikarki i dyplomatki Natalii Bryżko-Zapór pt. „Ja tu zostaję. Fenomen Zełenskiego”. Jest już dostępna w przedsprzedaży.

- Cieszy się sporym zainteresowaniem. Niektórzy dzwonią i chcą od razu przyjść do  wydawnictwa i kupić egzemplarz – mówi Anna Plewicka, odpowiedzialna za sprzedaż i promocję w Więzi. - Wobec innych dostępnych na rynku książek o Zełenskim nasza różni się tym, że została napisana przez dyplomatkę specjalizującą się w tematyce wschodniej. To nie jest stricte biografia, ale książka pokazująca ewolucję Zełenskiego i szerszy kontekst społeczno-polityczny przemian w Ukrainie – podkreśla Plewicka.

Czwartą dostępną na polskim rynku książką o prezydencie Ukrainy jest tłumaczenie książki Andrew L. Urbana i Chrisa McLeoda „Wołodymyr Zełenski - Zdumiewający bohater Ukrainy, który oparł się Putinowi i zjednoczył świat” (wydawnictwo Arti).

(MZD, 23.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.