Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Krzysztof Żurek. Lektor Telewizji Polskiej miał 50 lat

"Był prawdziwy, pełen życia i poczucia jego sensu" – wspomina Krzysztofa Żurka serwis polscylektorzy.pl (screen: Facebook/Polscylektorzy)

W wieku 50 lat zmarł Krzysztof Żurek, lektor Telewizji Polskiej. Jak podaje serwis polscylektorzy.pl, Żurek zasłabł podczas pracy.

Krzysztof Żurek, będący głosem oprawowym Oddziału Regionalnego TVP3 we Wrocławiu, zasłabł podczas wykonywania swojej pracy. Nie udało się go uratować.

– Jeszcze niedawno widzieliśmy go w dobrym zdrowiu podczas VI Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów – czytamy na stronie polscylektorzy.pl. – Jak dowiedzieliśmy się od lektora Artura Młyńskiego, właśnie pracownicy wrocławskiej telewizji poinformowali o śmierci Krzysztofa Żurka. Wcześniej w rozmowie z nimi tragiczną wiadomość potwierdziła Żona – podaje serwis.

Żurek swoją karierę rozpoczynał w lokalnym radiu, później współpracował z RMF FM. – Nie chce się wierzyć, że zdecydowanie zbyt wcześnie odszedł wspaniały, serdeczny Kolega. Jego życiowe motto brzmiało: "Prawda czyni wolnym, a wolność jest sensem życia"... I taki był: prawdziwy, pełen życia i poczucia jego sensu – wspomina serwis polscylektorzy.pl.

Oprócz pracy w radiu i jako lektor w Telewizji Polskiej, Krzysztof Żurek zagrał również w serialach "Fala zbrodni", "Warto kochać", "Biuro kryminalne" oraz "Pierwsza miłość".

(HAD, 21.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.