Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Nieśpieszne wydało książkę z ukraińskimi i polskimi kołysankami

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na SOS Wioski Dziecięce (materiały prasowe)

Nakładem wydawnictwa Nieśpieszne ukazała się książka pt. „Kołysanki” zawierająca ukraińskie i polskie utwory. Okładkę zilustrował i zaprojektował Paweł Pawlak – znany ilustrator książek i autor scenografii do spektakli teatralnych.

W publikacji znalazły się teksty ukraińskich i polskich ludowych kołysanek, autorska bajka w dwóch wersjach językowych oraz ilustracje przygotowane m.in. przez Katarzynę Bogucką, Mariannę Oklejak i Martę Tomiak.

Czytaj też: Będzie protest przed siedzibą Radia Łódź. Radiowców wesprą górnicy z "Sierpnia 80"

"Chcemy, aby książka dotarła do rodzin ukraińskich przybywających do Polski, do ośrodków pracujących z ukraińskimi dziećmi, przedszkoli i szkół, ale też do polskich rodzin. Mamy nadzieję, że zachęci do wzajemnego poznania i integracji – czytamy w materiałach prasowych wydawnictwa.

Cena książki to minimum 29 zł (w celach charytatywnych można zapłacić więcej). Przy zamówieniu kupujący otrzymają dodatkowo plik PDF z zapisem nutowym kołysanek i chwytami na gitarę oraz ukulele.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na SOS Wioski Dziecięce.

Czytaj też: KRRiT nie dopatrzyła się naruszeń w "Królowych życia" w TTV

(MZD, 09.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.