Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie dopatrzyła się naruszeń w "Królowych życia" w TTV

Jan Śpiewak przypomniał, że Dagmara Kaźmierska, jedna z bohaterek programu, odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi (screen: YouTube/TTV)

KRRiT zakończyła postępowanie w sprawie serialu dokumentalnego "Królowe życia" w TTV (Grupa TVN), na który skargę złożyła m.in. posłanka PiS Joanna Lichocka. Regulator nie dopatrzył się w serialu naruszeń przepisów ustawy o radiofonii i telewizji.

Głównym zarzutem w skargach kierowanych do KRRiT przez osoby prywatne, ale też w piśmie Joanny Lichockiej, było promowanie przez stację osób z kryminalną przeszłością.

Handel ludźmi, twarde narkotyki, romanse z "małolatkami"

Skargi do regulatora zaczęły wpływać w styczniu br., gdy aktywista Jan Śpiewak przypomniał w mediach społecznościowych, że Dagmara Kaźmierska, jedna z bohaterek cyklu, odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi. Z kolei o Arkadiuszu "Megakocie" Zgorzelskim, innym uczestniku "Królowych życia", napisał: "W internecie chwali się zażywaniem twardych narkotyków i romansami z »małolatkami«".

– Przeprowadzone postępowanie, w oparciu o materiały poemisyjne, nie wykazało obecności treści, które, tak jak stanowią przepisy, w szczególności propagowałyby działania sprzeczne z prawem, postawy i poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym, z polską racją stanu lub zagrażające moralnemu rozwojowi małoletnich – informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Czytaj też: Nagle przerwano zdjęcia do serialu "Bunt!", TVN rezygnuje z jego kontynuacji

Jak dodaje Brykczyńska, nie doszło więc do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji oraz wydanych na jej podstawie rozporządzeń, a w konsekwencji rada nie znalazła podstaw do podejmowania dodatkowych działań w tej sprawie.

"Królowe życia" zawieszone

Brykczyńska podkreśla, że takie stanowisko Krajowa Rada zajmuje we wszystkich sprawach, w których zarzuty odnoszą się do kwestii pozaekranowych i pozaemisyjnych, nieprzedstawionych w nagraniu danego programu.

Czytaj też: Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku oburzona słowami dyrektora Krajowego Instytutu Mediów

Zakończony na początku czerwca 12. sezon serialu "Królowe życia" na razie będzie ostatnim. W zeszłym tygodniu biuro prasowe Grupy TVN tłumaczyło, że po sześciu latach i emisji prawie trzystu odcinków, w porozumieniu z bohaterami, zdecydowano się zawiesić produkcję serii. – Nie wykluczamy powrotu w kolejnych sezonach – podkreślono.

Według Nielsen Media 12. sezon śledziło średnio 344 tys. widzów, a serial notował wyniki wyższe niż średnia stacji.

Czytaj też: Prorosyjski patostreamer obmyślał zamach na prezydentkę Gdańska

(MNIE, 09.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.