Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Będzie protest przed siedzibą Radia Łódź. Radiowców wesprą górnicy z "Sierpnia 80"

Organizatorem protestu jest Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" w Katowicach, która zdecydowała się na taki krok po informacjach otrzymywanych od związkowców z Radia Łódź (fot. Pixabay.com)

W poniedziałek przed siedzibą Radia Łódź odbędzie się protest z udziałem pracowników stacji oraz górników z Górnego Śląska, reprezentujących m.in. związek zawodowy "Sierpień 80" – ustalił "Presserwis".

Protest rozpocznie się 13 czerwca o godz. 11. Jego organizatorem jest Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" w Katowicach, która zdecydowała się na taki krok po informacjach otrzymywanych od związkowców z Radia Łódź.

Protest w Radiu Łodź. Będzie ok. 200 osób

Celem protestu jest wyrażenie sprzeciwu wobec działań władz radia skierowanych przeciwko organizacjom związkowym funkcjonującym w Radiu Łódź. Protestujący będą domagali się, aby KRRiT, Ministerstwo Kultury i Rada Mediów Narodowych zainteresowały się sytuacją w Radiu Łódź. W proteście ma wziąć udział ok. 200 osób.

Czytaj też: Kierownictwo Radia Łódź w liście do RMN winę za bałagan zrzuca na związkowców

W Radiu Łódź od października ub.r. trwa spór związkowców z prezesem. Związki zawodowe zarzucają prezesowi radia Arkadiuszowi Paluszkiewiczowi m.in. wprowadzanie w rozgłośni "atmosfery terroru i zastraszenia". Z kolei kadra kierownicza Radia Łódź w kwietniu br. wystosowała list do Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, w którym winę za złe funkcjonowanie stacji zrzuciła na związki zawodowe. Kierownictwo stacji w liście sugerowało, że za obniżenie jakości programów i serwisów radiowych nie odpowiadają szefowie poszczególnych działów, ale związkowcy mający dezorganizować pracę w radiu.

Dochodzenie w sprawie dyskryminacji działaczy związkowych przez prezesa Radia Łódź Arkadiusza Paluszkiewicza od lutego prowadzi Komenda Miejska Policji w Łodzi. Chodzi m.in. o nagany i upomnienia udzielane przez prezesa związkowcom czy likwidację stanowiska dyrektora techniki i administracji, którym był przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Sławomir Szychowski.

Czytaj też: Prorosyjski patostreamer obmyślał zamach na prezydentkę Gdańska

(MNIE, 09.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.