Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Sygacz z materiałów do książki o ISIS pisze blog

"Gruzy kalifatu" to materiały o funkcjonowaniu ISIS (screen: gruzykalifatu.pl)

Reporter Polsat News Marek Sygacz na blogu GruzyKalifatu.pl rozpoczął publikację reportaży z wojny w Syrii i Iraku z Państwem Islamskim. Przygotował je do książki, ale nie znalazł wydawcy.

– Rozesłałem ten materiał do niemal 20 wydawnictw, ale książka, mimo że się w kilku wydawnictwach spodobała, chyba nie trafiła w swój czas, bo akurat teraz ISIS nikogo już nie interesuje – mówi Marek Sygacz.

Reportaże z wojny w Syrii i Iraku

Sygacz do książki przygotował relacje z Iraku i Syrii z lat 2017-2019, które nie zmieściły się w jego telewizyjnych reportażach i filmie dokumentalnym albo nie pasowały do ich konwencji. – Zależy mi, żeby ludzie, których ta tematyka interesuje, mogli do tych tekstów zajrzeć – mówi dziennikarz.

Czytaj też: Radio Zet Ukraina musiało zniknąć z eteru

Pierwsze dwa reportaże już udostępnił w internecie. Co kilka dni na stronie GruzyKalifatu.pl będzie publikował kolejne rozdziały.

Marek Sygacz jest reporterem Polsat News. Relacjonuje wojny i sytuacje kryzysowe. Był w Iraku, Syrii, Donbasie i w pierwszych dniach wojny – w Ukrainie.

Czytaj też: Sąd o koncesji dla TVN 24: bezczynność KRRiT miała charakter rażącego naruszenia prawa

(PAR, 28.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.