Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet Ukraina musiało zniknąć z eteru

Radio Zet Ukraina nadal nadawać ma w internecie (fot. materiały prasowe)

Eurozet zawiesił nadawanie na UKF Radia Zet Ukraina, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej nie wydał kolejnego pozwolenia na emisję okazjonalną.

Radio Zet Ukraina, emitujące program w języku ukraińskim, rozpoczęło nadawanie w poniedziałek 28 marca na częstotliwości 100,6 MHz w Warszawie, dzięki pozwoleniu z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Obejmowało ono okres do 26 kwietnia włącznie. Eurozet wystąpił o kolejną zgodę do Urzędu. - Decyzja jeszcze nie została wydana - informuje Witold Tomaszewski, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Czytaj też: RMF FM średnio jest słuchany przez 3 godziny dziennie, Jedynka niewiele krócej

- Brak odpowiedzi ze strony UKE sprawia, że od północy jesteśmy zmuszeni do zawieszenia emisji sygnału Radia Zet Ukraina na częstotliwości 100,6 FM w Warszawie - mówił we wtorek wieczorem Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu. - Cały czas mamy jednak nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i powrót do nadawania w eterze - dodał.

Radio Zet Ukraina będzie dostępne w sieci

Rzecznik Eurozetu zwraca uwagę, że w Warszawie społeczność ukraińska liczy obecnie ok. 300 tys. osób, a rozgłośnia nadająca w języku ukraińskim i grająca ukraińską muzykę odpowiada na potrzeby informacyjne całej tej grupy. Radio Zet Ukraina nadal nadawać ma w internecie.

Czytaj też: Wywiad polityczny w radiu ma coś z rządów autorytarnych

Projekt w całości finansuje Grupa Eurozet, która uruchomiła studio emisyjne i przeprowadziła kampanię informacyjną w stolicy (objęła ulotki, reklamy w autobusach i outdoor).

RMF Ukraina wciąż nadaje w Przemyślu i Hrubieszowie

Z kolei Grupa RMF uruchomiła 2 marca RMF Ukraina. Rozgłośnia nadaje w Przemyślu (98,6 MHz) i Hrubieszowie (93,3 MHz). Dodatkowo RMF Ukraina można słuchać poprzez internet oraz przez cztery godziny rano i cztery godziny po południu na częstotliwościach ukraińskiego Radia Smak (we Lwowie i w obwodzie tarnopolskim na 89,9 MHz i w obwodzie wołyńskim na 93,7 MHz). RMF Ukraina dostępne jest również przez internet. 

W internecie słuchać można Radia Z Wami FM, które uruchomiło Stowarzyszenie Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu (nadawca Eski Braniewo), powiązane z Grupą ZPR Media.

(KOZ, 27.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.