Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Nuta Gold chce przejąć miejsce po Gold TV, operatorzy zdezorientowani

Gold TV prezentował teledyski muzyczne. Podobną ofertę proponuje kanał Nuta Gold (fot. Pixabay.com)

1 maja nadawanie rozpocznie kanał muzyczny Nuta Gold, który grupa MWE Networks proponuje operatorom w miejsce obecnie nadającej stacji Gold TV. Operatorzy są zaskoczeni planowaną zmianą. Nie zostali poinformowani przez nadawcę Gold TV, że kanał zakończy emisję.

Gold TV formalnie należy do firmy Telestar, której właścicielką - według danych z KRS - jest Beata Odżga-Szypulska. Kilka lat temu Telestar zawarł umowę o współpracy z grupą MWE Networks Michała Winnickiego. Na jej podstawie MWE Networks odpowiada za produkcję programu kanału (wcześniej pod nazwą To!TV) oraz za jego dystrybucję. Umowa wygasa jednak z końcem kwietnia, bo została wypowiedziana przez Telestar.

Operatorzy zaskoczeni

Jak ustalił "Presserwis", we wtorek operatorzy telewizyjni zostali poinformowani przez grupę MWE Networks o zakończeniu 30 kwietnia dystrybucji kanału Gold TV i zastąpieniu go od 1 maja przekazem podobnego tematycznie kanału Nuta Gold, nadawanego bezpośrednio przez grupę Michała Winnickiego. Do korespondencji załączono umowę, którą każdy operator musi podpisać, aby móc rozpowszechniać nową stację.

Czytaj też: Sąd o koncesji dla TVN 24: bezczynność KRRiT miała charakter rażącego naruszenia prawa

Operatorzy, z którymi nieoficjalnie rozmawialiśmy, są zaskoczeni zmianą. Wyjaśniają, że formalnie nadawcą Gold TV jest firma Telestar, a od niej nie otrzymali wiadomości o końcu nadawania kanału. 

- Nie mamy żadnej informacji od nadawcy, że Gold TV zniknie. Powinniśmy najpierw dostać taki komunikat, żeby móc poinformować naszych abonentów o wyłączeniu kanału - mówi przedstawiciel jednej z sieci kablowych. Jak dodaje, włączenie nowej stacji wymaga m.in. zgłoszenia jej do rejestru KRRiT. Ponadto kanał Nuta Gold nie ma jeszcze koncesji na nadawanie. - Tych wszystkich formalności nie da się załatwić do 1 maja. Musimy się temu na spokojnie przyjrzeć, nie wiemy jeszcze, co zrobimy - stwierdza przedstawiciel jednego z operatorów.

Gold TV na Nuta Gold. Neutralna zmiana

Nutę Gold chce włączyć platforma Canal+, ale zaznacza, że najpierw muszą zostać spełnione warunki formalne. - Mamy takie plany, pod warunkiem uzyskania koncesji przez nadawcę oraz przeprowadzenia niezbędnych testów technicznych - mówi Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy platformy Canal+.

Czytaj też: Marek Solon-Lipiński pełnomocnikiem zarządu TVP. Zajmie się kanałami dla odbiorców za granicą

Biuro reklamy TVP od początku maja nie będzie już sprzedawać reklam w Gold TV. W swoim portfolio zastąpi ten kanał Nutą Gold. - Z perspektywy reklamodawcy jest to zmiana neutralna - nowy kanał ma zbliżony profil programowy oraz zbliżoną dystrybucję do kanału Gold TV - przekonuje zespół rzecznika TVP.

Według Nielsen Media Gold TV miał w marcu 0,01 proc. udziału w grupie ogólnej i 0,01 proc. w grupie komercyjnej 16-59. Stacja prezentuje teledyski od lat 60. XX wieku do współczesnych. Taki sam format ma mieć Nuta Gold.

Z firmą Telestar nie udało nam się skontaktować. Michał Winnicki nie odpowiedział w środę na nasze pytania o przejęcie zasięgu Gold TV.

Czytaj też: Tusk pozywa Sakiewicza. Sakiewicz: "Ust mi nie zamknie"

(MNIE, 28.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.