Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tusk pozywa Sakiewicza. Sakiewicz: "Ust mi nie zamknie"

– To będzie bardzo ważny proces – mówi Sakiewicz (screen: YouTube/Telewizja Republika, screen: tvn24.pl)

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza za jego słowa o katastrofie smoleńskiej. – Ust mi nie zamknie – mówi Sakiewicz "Presserwisowi".

Tomasz Sakiewicz w TVP Info komentował uzależnienie państwa od rosyjskich surowców i polityki energetycznej w czasach, gdy Donald Tusk był premierem. "Tylko przez to, że jeszcze przez dwa lata żył Lech Kaczyński, zanim Tusk pozwolił go zabić Władimirowi Putinowi, nie udało się tych działań podjąć na tyle mocno i na tyle głęboko, że mogliśmy to w trakcie rządów PiS odkręcić" – stwierdził naczelny "Gazety Polskiej". Na słowa te w żaden sposób nie zareagowała prezenterka TVP Info.

Czytaj też: KRRiT dostała pięć skarg na materiał TVP "Nasz człowiek w Warszawie" szkalujący Tuska

Serwis Niezależna.pl podał, że szef Platformy Obywatelskiej domaga się od naczelnego "Gazety Polskiej" 100 tys. złotych. Andrzej Lew-Mirski, adwokat Sakiewicza, przekazał portalowi, że na razie przygotowuje odpowiedź na pozew. – Z uwagi na to, że materiał jest obszerny, a my chcemy potraktować wniosek poważnie, wystąpiliśmy o przedłużenie nam terminu składania odpowiedzi – powiedział Lew-Mirski.

– To będzie bardzo ważny proces, w którym chcę pokazać, jaką odpowiedzialność ówczesny rząd ponosi za tragedię w Smoleńsku – mówi "Presserwisowi" Tomasz Sakiewicz. – A Tusk żadnymi procesami ust mi nie zamknie – dodaje.

Czytaj też: Kaczyński wysłał Tuskowi pismo przedsądowe za wpis na Twitterze

(HAD, KOZ, 26.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.