Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zrzutka.pl organizuje międzynarodową zbiórkę na rzecz uchodźców

Akcję #MessageForPutin.pl organizuje Zrzutka.pl (fot. materiały prasowe)

Zrzutka.pl stworzyła platformę, przez którą można zbierać pieniądze dla Ukrainy i jednocześnie wysłać wiadomość Władimirowi Putinowi.

W serwisie crowdfundingowym Zrzutka.pl do tej pory zebrano ponad 3,3 mln zł, które przeznaczono dla ponad 50 organizacji i fundacji działających w Ukrainie i pomagających ukraińskim uchodźcom. Organizatorzy zauważyli jednak, że możliwości polskich darczyńców się wyczerpują. Stąd uruchomienie zbiórki międzynarodowej.

Wiadomości dla Putina

Akcja jest dostępna pod nazwami #HelpForUkraine i #MessageForPutin pod adresem MessageForPutin.com. Umieszczenie tam wiadomości skierowanej do Putina związane jest z wpłatą na tossacoin.com/ukraine. Tossacoin.com to międzynarodowa wersja polskiej Zrzutki.

Czytaj też: "Tygodnik Podhalański" namówił redakcje z Niemiec i Francji do pomocy Ukraińcom

- Zamieszczone wiadomości wydrukujemy i dostarczymy bezpośrednio do kancelarii Władimira Putina - mówi "Presserwisowi" Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl. I dodaje: - Aby wiadomości było jak najwięcej, planujemy akcję promocyjną z polskimi i zagranicznymi influencerami. Chcemy, by podzielili się swoimi wiadomościami dla Putina i tym, co myślą o wojnie.

Chołast zapowiada, że akcja będzie trwała kilka tygodni. Nie wyklucza, że wiadomości dla rosyjskiego prezydenta będą przekazywane także w inny sposób, np. poprzez ambasady Rosji w kilku krajach. Do platformy będą dodawanie nowe funkcjonalności.

Czytaj też: List do Rosjan wydrukowano na jedynkach dzienników Polska Press

(BCY, 22.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.