Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Chcecie 100 złotych? Rząd dopłaci nam tyle do zakupu dekodera DVB-T2/HEVC

W Polsce 2,27 mln gospodarstw nie jest przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie (fot. Amateur Hub/Pexels)

Rząd w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej dopłaci 100 zł do zakupu dekodera.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

Świadczenie dla osób w trudnej sytuacji materialnej

Świadczenie w wysokości 100 zł ma pozwolić w całości lub w części na pokrycie kosztu zakupu urządzenia umożliwiającego dalszy odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC.

Czytaj też: Nielsen: więcej gospodarstw z telewizją kablowo-satelitarną, a mniej z jedynie naziemną

Wniosek o przyznanie świadczenia będzie mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Jak czytamy na stronie Kancelarii Premiera, składając wniosek trzeba będzie oświadczyć, że bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu do zmiany standardu ze względu na trudną sytuację materialną gospodarstwa domowego.

Przyznany kod będzie można realizować w sklepach stacjonarnych, internetowych i poprzez internetowe platformy sprzedażowe. Projekt ma być realizowany do końca 2022 roku.

Ponad 2 mln gospodarstw nieprzystosowanych do telewizji naziemnej

Z badań przeprowadzonych przez Krajowy Instytut Mediów wynika, że w Polsce 2,27 mln gospodarstw nie jest przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie. Zmiana systemu na DVB-T2/HEVC wiąże się się dla nich z koniecznością wymiany telewizora lub zakupu dekodera telewizji naziemnej.

Czytaj też: Nowa kolejność zwrotek Mazurka Dąbrowskiego? Hymn według Ministerstwa Kultury

Proces przejścia na nowy standard nadawania rozpocznie się pod koniec marca i zakończy pod koniec czerwca.

(KOZ, 03.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.