Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apel do prokuratora generalnego o wznowienie śledztwa ws. zabójstwa Ziętary

Jarosław Ziętara został porwany i zamordowany blisko 30 lat temu (fot. archiwum)

O wznowienie śledztwa w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary zaapelowali do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry członkowie byłego komitetu "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary", Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary i brat zamordowanego.

Inicjatorzy apelu zwrócili się w tej sprawie do Zbigniewa Ziobry "w związku z ujawnionymi w mediach nowymi świadkami i okolicznościami wskazującymi na środowisko i konkretne osoby, które mogą stać za zabójstwem dziennikarza Jarosława Ziętary".

"Jesteśmy przekonani, że jedynie utworzenie specjalnej grupy śledczej złożonej z prokuratorów zajmujących się dotychczas sprawą Jarosława Ziętary oraz poznańskich funkcjonariuszy znających lokalną specyfikę dałoby gwarancję rzetelnego wyjaśnienia sprawy i osądzenia winnych tej zbrodni" - napisali w apelu.

Przypominają, że niebawem minie 30 lat od śmierci 24-letniego dziennikarza "Gazety Poznańskiej" Jarosława Ziętary, który 1 września 1992 roku został porwany i zamordowany.

Jak zeznał przed Sądem Okręgowym w Poznaniu świadek Zdzisław K., Jarosława Ziętarę porwała "święta trójca" z Elektromisu, a dziennikarza zabił rosyjski mafioso o pseudonimie Malowany.

(KOZ, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.