Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polski sklep reklamował zegarki Casio zdjęciem afgańskich żołnierzy

Zdjęcie zostało usunięte na prośbę marki zegarków Casio, która nie chce być przedstawiana w sytuacjach wojennych (screen: Facebook/Odczasu DoCzasu Zegarki)

Sklep OdCzasu DoCzasu opublikował zdjęcie afgańskich żołnierzy, na którym jeden z nich ma na ręku zegarek dostępny w ofercie sklepu, z dopiskiem "Jak potwierdza zdjęcie, te zegarki sprawdzają się w trudnych warunkach".

Przedstawiciel firmy Władysław Meller nie widzi w poście niczego niesmacznego. Uważa, że jeśli post ten jest szkodliwy, to powinno wycofać się go z obiegu i zakazać produkcji wszystkich zabawek związanych z wojskiem. - Wojnom należy zapobiegać, ale by to robić, trzeba zdawać sobie sprawę, że one są: także na Facebooku, także z zegarkami - mówi "Press". Na pytanie, czy wykorzystanie konfliktu zbrojnego dla promocji zegarków nie jest czymś nieetycznym odpowiada, że post nie został stworzony do promocji, miał służyć jedynie celom informacyjnym. - My nie publikujemy postów dla promocji - twierdzi, po czym dodaje: - Promujemy zegarki i zegarmistrzostwo, promując równocześnie nasz salon i naszą stronę internetową.

- Użyliśmy zrzutu ekranu (pokazującego autora), wskazaliśmy źródło pochodzenia zdjęcia. Uważam, że nie złamaliśmy prawa własności - odpowiada na pytanie, czy wykupił prawa do zdjęcia. Aby móc opublikować zdjęcie na firmowym profilu facebookowym, trzeba wykupić dostęp. Władysław Meller dodaje, że "w razie konieczności będzie prowadzić uzgodnienia z pokrzywdzonym".

Press

(screen: Facebook/Odczasu DoCzasu Zegarki)

Firma ostatecznie post usunęła. Było to następstwem reakcji marki zegarków Casio, która wyjaśnia, że nie chce być przedstawiana w taki sposób. Sklep napisał: "Przepraszamy tych, którzy są przekonani, że post był szkodliwy".

(KAP, 23.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.