Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Listopad 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

mBank, popierając Strajk Kobiet, zwiększył zaangażowanie na Facebooku

mBank wsparł ogólnopolski protest kobiet (screen Facebook/mBank Polska)

W październiku profil mBank Polska na Facebooku był liderem zestawienia uwzględniającego aktywność fanów profili banków - wynika z raportu firmy Sotrender. Na zainteresowanie fanpage'em wpływ miało wsparcie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Bank odniósł się na Facebooku do ogólnopolskich protestów kobiet, które wyszły na ulice w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego zakazującym aborcji także w przypadku ciężkich wad płodu. 28 października, czyli w dniu, kiedy wiele kobiet nie poszło do pracy, aby strajkować, mBank opublikował półminutowe nagranie, na którym pojawiły się twarze osób opatrzone czerwoną błyskawicą (znakiem, który stał się symbolem protestów kobiet), wraz z komentarzem „Wspieramy”. Mimo iż post został opublikowany na koniec października, był najpopularniejszym postem w tym miesiącu wśród profili banków. Miał 15,4 tys. reakcji, z czego zdecydowana większość miała wydźwięk pozytywny. Wpis miał też ponad 4 tys. komentarzy i został udostępniony 821 razy.

W analizowanym miesiącu mBank był też liderem zestawienia uwzględniającego aktywność fanów profili banków, awansując o 11 pozycji (w stosunku do września). Użytkownicy wykonali 22,6 tys. aktywności (polubili, skomentowali lub udostępnili post). Drugi pod tym względem był Santander Bank Polska – 17,6 tys. aktywności (spadek o jedną pozycję), a trzeci ING Bank Śląski – 15,1 tys. aktywności (na tej samej pozycji). Czwarty był BNP Paribas Bank Polska – 13,3 tys. aktywności (awans o siedem pozycji), a piąty był Alior Bank – 5,6 tys. aktywności (awans o jedną pozycję).

Najbardziej angażujący wśród profili banków w październiku był z kolei Santander Bank Polska – 4,2 tys. użytkowników Facebooka polubiło profil, zamieściło lub zareagowało na zamieszczony tam post. Oznacza to wzrost o 81 proc. względem września. Drugie miejsce w zestawieniu zajął profil ING Banku Śląskiego – 3,2 tys. zaangażowanych użytkowników (spadek o 5 proc.), a trzecie PKO Bank Polski – 1,4 tys. (spadek o 23 proc.).

(IKO, 20.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.