Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Czerwiec 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Cyberpunk" może być jak "Wiedźmin"

Premiera serialu anime Cyberpunk 2077 zaplanowana jest na 2022 rok (fot. materiały prasowe)

CD Projekt Red, we współpracy ze studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy serial anime "Cyberpunk: Edgerunners". Eksperci uważają, że taka synergiczna produkcja to dobry ruch, który może okazać się sukcesem na miarę ubiegłorocznego "Wiedźmina".

Serial ma przedstawić historię ze świata gry "Cyberpunk 2077". Ma to być "opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami".

"Cyberpunk: Edgerunners" - kiedy premiera?

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok – poinformował CD Projekt w komunikacie. Serial ma się składać się z 10 odcinków. Pracę nad projektem rozpoczęły się w 2018 roku i realizowane są przez dedykowany zespół składający się z osób związanych z największymi tytułami studia.

Przemysław Pająk, redaktor naczelny Spider’s Web, uważa, że partnerstwo z Netflixem to okazja dla CD Projekt Red. – Jeśli najlepsza na rynku polska firma dogaduje się z największym serwisem streamingowym, stwarza to dla niej szanse wejścia do pierwszej ligi światowych graczy – uważa Pająk. – Cyberpunk to gra, która będzie światowym hitem, wszystko, co będzie się działo wokół tej gry, np. serial, będzie wzmacniało polską firmę, której reputacja po "Wiedźminie" już i tak jest rozbudowana.

"Wiedźmin" dał przykład

Michał Kozicki, były prezes HBO, również uważa, że stworzenie tego serialu to dobry pomysł. – Tworzenie synergii między dwoma projektami o tym samym temacie to dobry ruch. Pokazał to przykład gry "Wiedźmin", która po premierze serialu na Netflixie znowu zyskała na popularności – komentuje Kozicki.

W ubiegłym tygodniu CD Projekt poinformował o przesunięciu daty premiery gry "Cyberpunk 2077" na 19 listopada 2020 roku. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 17 września. CD Projekt Red to spółka zależna CD Projekt. Ta firma jest obecnie wyceniana na 39,7 mld zł. 

Pierwszy polski film Netflixa

Do tej pory Netflix wyprodukował dwa polskie seriale: „1983” oraz „W głębi lasu”. Teraz zapowiedział też premierę antologii filmowej "Erotica 2022" na jesień 2020 roku. Będzie to pierwsza polska produkcja filmowa serwisu. Opowieści przedstawione w filmie mają dziać się w alternatywnej rzeczywistości, w której „kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona”. 

Za podstawę scenariusza posłużyły historie napisane przez polskie pisarki, m.in. Gaję Grzegorzewską, Joannę Bator i Olgę Tokarczuk.

(AMS, BAE, PAZ, 26.06.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

W koło Macieju
Niektóre sądy nadal zamknięte dla dziennikarzy
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.