Dział: PRASA

Dodano: Maj 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy naczelny „Przeglądu Sportowego” i zmiany w segmecie sportowym RASP

Jacek Stańczyk (z lewej) będzie odpowiadał za online, Paweł Wołosik za wydania drukowane (fot. materiały prasowe)

Paweł Wołosik od czerwca będzie redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego”. Od września 2019 roku był pełniącym obowiązki szefa redakcji po odejściu Przemysława Rudzkiego. W segmencie sportowym wydawcy dokonano też innych zmian.

Wołosik będzie odpowiedzialny za wydania drukowane, wydawnictwa książkowe i specjalne oraz treści sportowe tworzone do dziennika „Fakt”. Obejmie również nową funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisów sportowych online.

⇒ Przeczytaj też: "Przegląd Sportowy" i Onet Sport czekają zmiany

Jacek Stańczyk w czerwcu przechodzi z serwisu WP SportoweFakty na stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych online RASP.  Będzie odpowiadał za serwisy Onet Sport i Przegladsportowy.pl, a także za integrację newsroomu sportowego RASP. Dotychczs był prowadzącym WP SportoweFakty. 

Jacek Stańczyk i Paweł Wołosik będą podlegać Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl i dyrektorowi programowemu segmentu Onet.

Łukasz Widuliński, dotychczasowy redaktor naczelny serwisów sportowych online, obejmuje nowe stanowisko – head of sport RASP. Jego zadaniem będzie maksymalizacja przychodów w segmencie sportowym. Łukasz Widuliński, raportujący do Marty Badurek-Pietniczki, dyrektor zarządzającej segmentu Onet, będzie również odpowiadał za przychody segmentu esport, zastępując na tym stanowisku odchodzącego z firmy Pawła Kowalczyka. Do zadań Widulińskiego będzie należeć między innymi kierowanie strategicznymi partnerstwami obszaru, współpracą B2B, eventami i projektami specjalnymi zarówno w części online, jak i print.

Z końcem maja z firmy z powodów osobistych odchodzi Dariusz Zieliński, dyrektor zarządzający segmentem sportowym RASP. Jego obowiązki w części online przejmuje Marta Badurek-Pietniczka, w części print decyzje biznesowe pozostają bez zmian w gestii Marcina Biegluka, dyrektora generalnego portfolio prasowego Ringier Axel Springer Polska.

Paweł Wołosik jest związany z RASP od 2005 roku, najpierw jako dziennikarz „Faktu”, a od 2008 roku jako redaktor „Przeglądu Sportowego”. Wcześniej pracował w „Gazecie Współczesnej” i „Kurierze Porannym”.

Jacek Stańczyk w 2008 roku przeszedł z portalu Trojmiasto.pl do Wirtualnej Polski , gdzie został szefem serwisu poświęconego polskiej ekstraklasie. W 2016 roku, już po połączeniu WP ze Sportowymi Faktami, objął stanowisko redaktora prowadzącego dział piłki nożnej.

Poprzedni redaktor naczelny "PS" Przemysław Rudzki odszedł z redakcji na początku września 2019 roku. Jego następcą miał być od wiosny 2020 roku Michał Kołodziejczyk, ale przed kilkoma miesiącami zrezygnował i wydawca szukał nowego naczelnego.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(PAZ, 18.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.