Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kołodziejczyk szefem „Przeglądu Sportowego” i Onet Sport, Pol i Rudzki odchodzą

Michał Kołodziejczyk, dotychczasowy redaktor naczelny serwisu Sportowefakty.wp.pl, w drugim kwartale 2020 roku obejmie funkcję redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” i serwisu Onet Sport. Z Ringier Axel Springer Polska żegnają się Michał Pol i Przemysław Rudzki.

Kołodziejczyk będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz politykę wydawniczą segmentu sportowego Ringier Axel Springer Polska. Dotychczasowy redaktor naczelny „PS” Przemysław Rudzki rozstaje się z firmą. Do czasu przyjścia Kołodziejczyka redakcję "PS" będzie kierował zastępca Rudzkiego, Paweł Wołosik.

Michał Pol, dyrektor segmentu sportowego RASP, poinformował na Twitterze o swoim odejściu. "Z Onetem łączy mnie już tylko »Misja futbol«, na jakiś czas" - napisał. Cykliczny program Pola wrócił niedawno po wakacyjnej przerwie.

Łukasz Widuliński, obecny redaktor naczelny Onet Sport, obejmie stanowisko szefa new business segmentu sportowego i będzie kierował strategicznymi partnerstwami, współpracą B2B, eventami i projektami specjalnymi w segmencie sportowym Ringier Axel Springer Polska.

Przed przejściem do WP Michał Kołodziejczyk był wieloletnim dziennikarzem sportowym „Rzeczpospolitej”, tygodnika „Piłka Nożna” oraz „Przeglądu Sportowego”. W 2017 roku został wyróżniony w konkursie o Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl wywiadów z polskimi sportowcami, a rok później otrzymał honorowe wyróżnienie za publikację o tematyce sportowej w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2018 roku był także nominowany do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 02.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.