Temat: fotografia prasowa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

World Press Photo 2020 - Fotografia Polaka z szansą na Zdjęcie Roku

Zwycięzców poznamy 16 kwietnia w trakcie gali w Amsterdamie (fot. materiały prasowe)

Tomek Kaczor znalazł się w gronie sześciu fotoreporterów, których fotografie nominowano do tytułu Zdjęcie Roku w konkursie World Press Photo. Jego praca „Przebudzenie” ma też szansę na nagrodę w kategorii Portret.

O tytuł Zdjęcia Roku walczy sześć fotografii. Ich autorami są: Farouk Batiche (Algeria), Mulugeta Ayene (Etiopia), Yasuyoshi Chiba (Japonia), Tomek Kaczor (Polska), Ivor Prickett (Irlandia) oraz Nikita Teryoshin (Rosja). Zdjęcie Kaczora zostało wykonane dla „Dużego Formatu”, reporterskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”. Znalazło się też wśród nominowanych w kategorii Portret Roku.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

Ogłoszono również nominacje do nagrody Fotoreportaż Roku oraz w ośmiu pozostałych kategoriach. W finale konkursu bierze udział 44 fotografów z 25 krajów. Na tegoroczny konkurs nadesłano 73 996 zdjęć, których autorami jest 4 282 fotografów z 125 krajów.

Zwycięzców poznamy 16 kwietnia w trakcie gali w Amsterdamie. Autorzy Zdjęcia Roku oraz Fotoreportażu Roku otrzymają po 10 tys. euro. 

(PAZ, 25.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.