Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Styczeń 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne zmiany "dobrej zmiany" w Polskim Radiu

Agnieszka Kamińska na stanowisku prezesa Polskiego Radia zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego (fot. materiały prasowe)

Po powołaniu Agnieszki Kamińskiej na prezesa Polskiego Radia pracownicy radia spodziewają się kolejnych zmian personalnych. Kamińska jest czwartym prezesem spółki od początku tzw. dobrej zmiany.

Agnieszka Kamińska została w środę prezesem Polskiego Radia głosami członków Rady Mediów Narodowych z PiS: Elżbiety Kruk, Joanny Lichockiej i Krzysztofa Czabańskiego. Przeciw zagłosował Grzegorz Podżorny, który trafił do RMN z rekomendacji Kukiz'15. Na posiedzeniu nie był obecny Juliusz Braun (powołany z rekomendacji PO). Dotychczasowy prezes radia Andrzej Rogoyski został odwołany.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański nie chce komentować odwołania Andrzeja Rogoyskiego. O powołaniu Agnieszki Kamińskiej mówi: - Chcemy, żeby Polskie Radio dostało przyspieszenia w przemianach i kreatywności. Zasoby Polskiego Radia są obfite.

Miesiąc temu RMN zdecydowała jednak o tym, że zarząd Polskiego Radia będzie dwuosobowy. Powołano wówczas na członka zarządu Agnieszkę Kamińską, wcześniej dyrektor radiowej Jedynki. - Nieraz lepsze jest stopniowe i rozważne działanie. Myślę, że pani prezes Kamińskiej dobrze zrobiło, że zaczęła się zapoznawać z materią radiową na poziomie zarządu, ale jeszcze nie jako prezes - twierdzi Czabański.

Agnieszka Kamińska już jako członek zarządu przejęła nadzór m.in. nad wszystkimi antenami, Informacyjną Agencją Radiową i biurem programowym. Andrzejowi Rogoyskiemu podlegały m.in. agencja reklamy, technika i kadry. - Rola Rogoyskiego została zmarginalizowana. Jeszcze nigdy nie było sytuacji, żeby prezes nie odpowiadał za anteny - mówi jeden z pracowników Polskiego Radia.

Agnieszka Kamińska ma w Polskim Radiu opinię zaufanej osoby Krzysztofa Czabańskiego. - Sądzę, że myśl przewodniczącego Czabańskiego będzie szybciej wyrażana. On w rzeczywistości rządzi w radiu - mówi nasz rozmówca. - Jeszcze z pół roku temu Czabański był zachwycony Rogoyskim - przypomina inny.

Nasi rozmówcy z Polskiego Radia spodziewają się po zmianie w zarządzie ruchów kadrowych w spółce. Ich zdaniem zagrożony utratą stanowiska jest np. Tomasz Kowalczewski, który kieruje radiową Trójką. Jedynka ma p.o. dyrektora Marcina Kusego. - Zarząd może mieć problem, bo nie ma chętnych na dyrektorów w Polskim Radiu - twierdzi jeden z naszych informatorów.

Andrzej Rogoyski prezesem Polskiego Radia został pod koniec listopada 2018 roku, choć spółką zaczął kierować na początku sierpnia, kiedy do wykonywania czynności prezesa oddelegowano go z rady nadzorczej (zawieszony w obowiązkach został wówczas Jacek Sobala). RMN powołała Sobalę na prezesa radia na początku marca 2017 roku. Wcześniej, od początku stycznia 2016 roku, Polskim Radiem kierowała Barbara Stanisławczyk.

- Agnieszka Kamińska jest czwartym prezesem Polskiego Radia od 2016 roku. To pokazuje słabość Rady Mediów Narodowych - kwituje pracownik radia. Dla porównania Jacek Kurski szefuje TVP od 2016 roku.

W czwartym kwartale 2019 roku radiowa Jedynka i Trójka miały po 5,3 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar). W tym samym okresie rok wcześniej miały odpowiednio - 5,9 proc. i 5,6 proc.

(KOZ, 24.01.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

PFN źle zarządza wizerunkiem Polski
Fame MMA - cyrk na kółkach
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.