Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kowalczewski kieruje „Trójką”, Świetlik chce pozwać „Gazetę Wyborczą”

Tomasz Kowalczewski w maju 2017 roku został zastępcą dyrektora radiowej Trójki (fot. materiały prasowe)

Po rezygnacji Wiktora Świetlika obowiązki dyrektora Programu III Polskiego Radia pełni Tomasz Kowalczewski. Świetlik natomiast zapowiada pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej" za sugestie, że powodem odejścia z Trójki mogły być jego związki z działaniami farmy trolli. 

Wiktor Świetlik w czwartek pożegnał się z zespołem Trójki, którą kierował od maja 2017 roku. Potwierdzając ustalenia "Presserwisu", na Twitterze podziękował koleżankom i kolegom z Trójki i Polskiego Radia oraz wszystkim, z którymi przez te dwa lata współpracował.

"Gazeta Wyborcza" napisała, że powodem rezygnacji ze stanowiska przez Wiktora Świetlika mogą być artykuły tygodnika "Newsweek Polska", w których przypomniano, że zasiada on w radzie Instytutu Staszica, który miał mieć związki z zatrudniającą internetowych trolli agencją PR Cat@Net i agencją marketingową Art-Media. Świetlik w sobotę na Twitterze zapowiedział, że złoży pozew przeciwko redakcji "GW".

Dziennikarze Trójki odejściem Wiktora Świetlika są zaskoczeni. - Następcę poznamy pewnie po wyborze nowego prezesa radia - uważa jeden z nich. Pracownicy spodziewają się zmian w zarządzie.

Rzeczniczka radia Ewelina Steczkowska informuje, że prezes spółki Andrzej Rogoyski powierzył obowiązki dyrektora Trójki Tomaszowi Kowalczewskiemu, który w maju 2017 roku został zastępcą Wiktora Świetlika. Wcześniej, od stycznia 2016 do początku kwietnia 2017 roku, był dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. W przeszłości m.in. kierował redakcją aktualności radiowej Jedynki i był korespondentem Polskiego Radia na Bałkanach. Wicedyrektorem Programu III jest też Mariusz Cieślik.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 04.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.