Dział: KSIążKI

Dodano: Grudzień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jak zostać szefem krok po kroku

Press

Grzegorz Krzemień 

MT Biznes
Warszawa 2019

Grzegorz Krzemień ma powody do zadowolenia - stworzył agencję interaktywną GoldenSubmarine, która świadczy usługi reklamowe w internecie. Po 18 latach działalności może powiedzieć: tak, było ciężko. Jednak nie zerka na nas z pozycji nagród, które otrzymała jego agencja, projekty czy on sam. Dzieli się doświadczeniem, w którym znacznie ważniejsze niż to - jaki ma patent na firmę, jakie błędy popełnił - jest to, jakim był szefem. Bo udział w sukcesie GoldenSubmarine ma tyleż twórca, co i ludzie, z którymi to robił (z niektórymi od początku pracuje do dziś), którzy na różnych etapach rozwoju firmy przychodzili albo odchodzili. 

Dla przyszłych tworzących swoje firmy sporo tu cennych - nawet jeśli dość oczywistych - wskazówek, w jakie pułapki nie wpaść. Ale to także cenna lektura dla wszystkich szefów, którzy patrząc na wyniki GoldenSubmarine, zazdroszczą Krzemieniowi szczęścia. No więc jest jeszcze coś poza fartem i pomysłem, poza wytrwałością i zwinnością. To umiejętność współpracy i budowania zespołu. „Własna firma krok po kroku” to opowieść o innym rodzaju bycia liderem, niż można wyczytać w popularnych poradnikach biznesowych. To historia człowieka, który stawia na relacje, choć nie unika konsekwentnego prowadzenia rozwijania firmy, tak żeby stanowiła sprawnie działającą organizację, a więc żeby nie zamieniała się w klasyczną korporację. Te fragmenty, w których opisuje utratę niewinności, kiedy pisze o trudnych zwolnieniach, szanowaniu godności, seksie w pracy i zarządzaniu poprzez jasne reguły, bo stara się dążyć do stabilności, brzmią najciekawiej. Firma to współpraca - pisze Krzemień - a wartości są po to, żeby je mieć w zespole na co dzień, a nie tylko o nich mówić klientom. (KB)

(KB, 23.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.