Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka serwisu z Dusznik uniewinniona ws. oskarżenia o zniesławienie

Artykuł Hanny Szumińskiej został opublikowany w styczniu 2018 roku (screen: Facebook/FORUM informacje i rewelacje z powiatu szamotulskiego)

Sąd Apelacyjny w Poznaniu uniewinnił redaktorkę serwisu Wikiduszniki.pl Hannę Szumińską, oskarżoną o pomówienie radnego gminy Duszniki i funkcjonariusza policji. 

W styczniu 2018 roku Szumińska opublikowała artykuł w portalu internetowym Wikiduszniki.pl i w gazecie "Forum+ Miesięcznik Ziemi Szamotulskiej”, w którym stawiała pytania, czy radny załatwił policjantowi bezpłatny wyjazd do Estonii za odstąpienie od odebrania prawa jazdy.

Jak informuje Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które obserwowało proces, 12 grudnia sąd uznał, że nie doszło do pomówienia, bo wyjazd radnego i funkcjonariusza policji za publiczne pieniądze jest faktem, który miał prawo zostać przedstawiony opinii publicznej, a dziennikarz zawsze może stawiać pytania.

Galeria: Gala Grand Press 2019

(MNI, 17.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.