Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca „Gazety Wyborczej” zawiadomił prokuraturę ws. konferencji „Solidarności”

Do historycznej Sali BHP nie wpuszczono dziennikarza "GW", bez skutku próbowały się dostać też dwie ekipy TVN 24 (screen: Trojmiasto.wyborcza.pl)

Po tym, jak dziennikarz "Gazety Wyborczej Trójmiasto” (Agora) nie został wpuszczony na konferencję NSZZ "Solidarność", wydawca dziennika złożył zawiadomienie do prokuratury.

Sprawa dotyczy konferencji "Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy", która odbyła się na początku listopada w Gdańsku. Zorganizowała ją „Solidarność” wraz z Międzynarodowym Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Dariusz Gałązka z „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i Dominika Ziółkowska z TVN 24 zostali wyproszeni z historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie odbywała się konferencja z udziałem hierarchów kościoła. „GW” podaje, że najpierw otrzymała e-mail z zaproszeniem na to wydarzenie, ale na dzień przed wydarzeniem przyszedł kolejny e-mail, informujący o tym, że redakcje dziennika „nie otrzymały zgody na udział w konferencji”.

We wtorek Agora złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa utrudniania lub tłumienia krytyki prasowej. Gazeta przypomina, że przestępstwo to jest określone w art. 44 ust. 1 Prawa prasowego: „Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

(IKO, 04.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.