Dział: RADIO

Dodano: Październik 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet z częstotliwością w Białymstoku

Radio Wnet, kierowane przez Krzysztofa Skowrońskiego, spełnia warunki jeszcze trzech ogłoszonych konkursów KRRiT (screen YouTube/Telewizja wPolsce.pl)

Radio Wnet będzie mogło uruchomić piąty nadajnik - w Białymstoku.

W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość 103,9 MHz w Białymstoku. Regulator przyznał ją Radiu Wnet. Nadawaniem w tym mieście zainteresowane były również: Eurozet (zaproponował stworzenie Otoradia), Piotr Bajer (Radio 5) i spółka KMGK (Red FM).

Postępowanie przeznaczone było dla rozgłośni z tematyką społeczno-polityczną. Audycje słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23. W konkursie mogli startować zarówno nadawcy chcący stworzyć nowe radio o takim charakterze, jak i ci, którzy byli zainteresowani poszerzeniem zasięgu istniejącej rozgłośni z takim profilem. W tym drugim wariancie warunki spełniało Radio Wnet.

We wrześniu KRRiT zdecydowała o przyznaniu Radiu Wnet częstotliwości w Szczecinie (98,9 MHz) i we Wrocławiu (96,8 MHz).

Radio Wnet spełnia również warunki konkursów na częstotliwości w Łodzi (101,7 MHz), Lublinie (101,1 MHz) i Bydgoszczy (104,4 MHz).

Radio Wnet od listopada 2018 roku nadaje w Warszawie i Krakowie. Wcześniej była to rozgłośnia internetowa. Prezesem i udziałowcem radia jest Krzysztof Skowroński.

Galeria: Grand Video Awards 2019

(KOZ, 11.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.