Dział: RADIO

Dodano: Listopad 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet rozpoczęło nadawanie na UKF

Krzysztof Skowroński zapowiedział, że Wnet "to będzie więcej niż radio, będzie nieprzewidywalne" (screen: Wnet.fm)

Radio Wnet rozpoczęło w poniedziałek o godz. 12.11 nadawanie na UKF w Warszawie i Krakowie. Gośćmi pierwszej audycji byli m.in. przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski oraz poseł Marek Jakubiak. 

12 listopada Radio Wnet przygotowało specjalną ramówkę, m.in. zamiast „Poranka Radia Wnet”  założyciel rozgłośni Krzysztof Skowroński poprowadził specjalną audycję w południe. 

Zaproszeni goście odśpiewali wspólnie pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Jak podaje strona Wnet.fm, na antenie pojawili się m.in. Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Anna Popek, Piotr Gociek, Dorota Kania, Jolanta Hajdasz, Marek Jakubiak, Gabriel Janowski, Jerzy Targalski i Antoni Macierewicz. 

Radio Wnet, obecnie dostępne jedynie w internecie, nadaje w Warszawie na częstotliwości 87,8 MHz, a w Krakowie na 95,2 MHz. Wcześniej wykorzystywało je Radio Bajka.

Rozgłośnia otrzymała koncesję pod koniec września. KRRiT poinformowała wówczas, że wniosek złożony przez spółkę Radio Wnet "zawierał najwyższy procentowy udział słowa, w tym publicystyki, audycji sportowych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, poradnikowych oraz wspólnototwórczych uwzględniających polską tradycję, historię i kulturę, jak również utworów słowno-muzycznych w języku polskim". Według regulatora obecność nowego nadawcy w Warszawie i Krakowie "wpłynie na realizację zasad pluralizmu na polskim rynku mediów". 

Zapowiadając nadawanie w UKF, Krzysztof Skowroński powiedział w jednej z audycji, że Wnet "to będzie więcej niż radio, będzie nieprzewidywalne. Postaramy się nie być radiem, które płynie w mainstreamie politycznym” – podkreślił.

W "Manifeście programowym Radia Wnet", który opublikowano w niedzielę na stronie internetowej rozgłośni, Krzysztof Skowroński napisał m.in. „»Naród jest bowiem wielką wspólnotą ludzi, których łączą różne spoiwa, a nade wszystko kultura. Naród istnieje z kultury i dla kultury« – te słowa, wygłoszone przez św. Jana Pawła II w UNESCO, są myślą przewodnią Radia Wnet (...) Proponujemy program uniwersalny. Zamierzamy udowodnić, że jest wiele osób, które oczekują nie »jakiegoś« radia, a »swojego« radia, które jest autentyczne, podmiotowe, ludzkie w geniuszu, błędach i niezdarności; w którym można się pomylić, ale nie można kłamać" - podkreślił założyciel radia. 

(PAZ, 12.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.