Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT przyznała częstotliwość w Szczecinie dla Radia Wnet

Radio Wnet bierze również udział w konkursie na częstotliwość w Białymstoku (fot. WerbeFabrik/ Pixabay.com)

Radio Wnet po Wrocławiu będzie mogło uruchomić również nadajnik w Szczecinie.

We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość 98,9 MHz w tym mieście, przyznając ją Radiu Wnet. Nadawaniem w Szczecinie zainteresowani byli również Eurozet (chciał uruchomić Otoradio) i spółka Moje Media, kierowana przez byłych szefów Radia Szczecin.

Dwa tygodnie temu KRRiT zdecydowała o przyznaniu Radiu Wnet częstotliwości 96,8 MHz we Wrocławiu. Rozgłośnia również wygrała z Eurozetem.

Postępowanie przeznaczone było dla rozgłośni z tematyką społeczno-polityczną. Audycje słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23. W konkursie mogli startować zarówno nadawcy chcący stworzyć nowe radio o takim charakterze, jak i ci, którzy byli zainteresowani poszerzeniem zasięgu istniejącej rozgłośni. W tym drugim wariancie warunki spełniało Radio Wnet.

Radio Wnet, którego prezesem jest Krzysztof Skowroński, od listopada 2018 roku nadaje na UKF w Warszawie i Krakowie. Nadawca bierze także udział w konkursie na częstotliwość w Białymstoku

W fali marzec-sierpień Radio Wnet w Warszawie miało 0,5 proc. udziału w czasie słuchania, a w Krakowie - 0,3 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar)

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 25.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.