Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet dostało od KRRiT kolejną częstotliwość

Prezesem Radia Wnet jest Krzysztof Skowroński (screen YouTube/Telewizja wPolsce.pl)

Radio Wnet dostało od KRRiT kolejną lokalną koncesję - może zacząć nadawanie we Wrocławiu. O tę częstotliwość ubiegał się także Eurozet.

W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość 96,8 MHz we Wrocławiu, przyznając ją Radiu Wnet. Nadawaniem w tym mieście zainteresowany był również Eurozet, który w stolicy Dolnego Śląska chciał uruchomić Otoradio.

KRRiT podała, że Eurozet przedstawił "ofertę programu miejskiego również z dużą ilością słowa, jednak uboższą pod względem różnorodności audycji oraz tematyki wskazanej w ogłoszeniu".

Postępowanie przeznaczone było dla rozgłośni z tematyką społeczno-polityczną. Audycje słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23. W konkursie mogli startować zarówno nadawcy chcący stworzyć nowe radio o takim charakterze, jak i ci, którzy są zainteresowani poszerzeniem zasięgu istniejącej rozgłośni. W tym drugim wariancie warunki spełnia Radio Wnet.

Radio Wnet od listopada 2018 roku nadaje na UKF w Warszawie i Krakowie. Nadawca startuje również w konkursie na częstotliwości w Szczecinie i Białymstoku. Prezesem Radia Wnet jest Krzysztof Skowroński.

⇒ ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Skowroński - Ofiara dobrej zmiany

Galeria: Raport: wizerunek Polski w zagranicznych mediach

(KOZ, 13.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.