Temat: na weekend

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie radio łączy i likwiduje redakcje

Polskie Radio potwierdza, że trwają prace nad zmianą w strukturze (fot. Halibutt/ Wikimedia Commons)

Polskie Radio zamierza połączyć Informacyjną Agencję Radiową, Polskie Radio 24 i portal Polskieradio.pl w jedną redakcję - wynika z ustaleń "Presserwisu". Z kolei trzy naczelne redakcje mają zostać zlikwidowane.

Według naszych rozmówców połączenie jest już postanowione, ale musi je jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza Polskiego Radia, która w przyszłym tygodniu ma zająć się zmianami w strukturze spółki. Te zaczną obowiązywać prawdopodobnie od początku lipca.

Obecnie Informacyjną Agencją Radiową, Polskim Radiem 24 i portalem Polskieradio.pl kieruje Paweł Piszczek i to on - jak wynika z naszych informacji - ma być szefem nowej, połączonej redakcji publicznego radia. Piszczek dyrektorem IAR został w kwietniu 2017 roku za prezesury Jacka Sobali, w marcu 2018 roku zaczął kierować Polskim Radiem 24, a w lutym 2019 roku portalem Polskieradio.pl.

Naczelne redakcje do likwidacji

Jednocześnie Polskie Radio, jak już informowaliśmy, chce rozwiązać trzy naczelne redakcje: publicystyki międzynarodowej, gospodarczą i sportową.

– Otrzymaliśmy zapewnienie, że nikt nie zostanie zwolniony – mówi dziennikarz jednej z redakcji, zaznaczając, że pracownicy nie wiedzą, jak będzie w rzeczywistości. Dziennikarze mają zostać przydzieleni do poszczególnych anten Polskiego Radia.

Naczelne redakcje powstały za prezesury Andrzeja Siezieniewskiego – publicystyki międzynarodowej i sportową utworzono w 2012 roku, a gospodarczą w 2013 roku. Odpowiadają za tworzenie programów dla poszczególnych anten. Formalnie to szefowie redakcji decydują o kształcie audycji i podlegają – podobnie jak dyrektorzy anteny – bezpośrednio zarządowi.

Redakcją międzynarodową kieruje Grzegorz Ślubowski, sportową Cezary Gurjew, a gospodarczą Arkadiusz Ekiert.

- Jesteśmy w trakcie prac nad zmianą w strukturze organizacyjnej Polskiego Radia. Informację na ten temat przekażemy państwu w momencie, kiedy zmiany zostaną zatwierdzone - mówi Ewelina Steczkowska, p.o. rzecznik prasowy Polskiego Radia.

(KOZ, PAZ, 07.06.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Ryzykowny eksperyment Superstacji
Agnieszka Burzyńska - Czytam, słucham, oglądam
Miasto alternatyw
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.