Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio chce rozwiązać trzy naczelne redakcje

Dziennikarze z naczelnych redakcji mają zostać przypisani do poszczególnych anten (fot. Wikimedia Commons/ Adrian Grycuk)

Polskie Radio planuje zlikwidować trzy naczelne redakcje: publicystyki międzynarodowej, sportową i gospodarczą - ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że rozwiązanie redakcji międzynarodowej jest już przesądzone, losy redakcji sportowej i gospodarczej jeszcze się ważą. Likwidację musi zatwierdzić rada nadzorcza Polskiego Radia, która na najbliższym posiedzeniu zbiera się 10 czerwca. W poniedziałek nie udało nam się uzyskać komentarza prezesa Polskiego Radia Andrzeja Rogoyskiego ani p.o. rzecznik Moniki Kuś.

– Otrzymaliśmy zapewnienie, że nikt nie zostanie zwolniony – mówi dziennikarz jednej z redakcji, zaznaczając, że pracownicy nie wiedzą, jak będzie w rzeczywistości. Dziennikarze mają zostać przydzieleni do poszczególnych anten Polskiego Radia.

Naczelne redakcje powstały za prezesury Andrzeja Siezieniewskiego – publicystyki międzynarodowej i sportową utworzono w 2012 roku, a gospodarczą w 2013 roku. Odpowiadają za tworzenie programów dla poszczególnych anten. Formalnie to szefowie redakcji decydują o kształcie audycji i podlegają – podobnie jak dyrektorzy anteny – bezpośrednio zarządowi.

Redakcją międzynarodową kieruje Grzegorz Ślubowski, sportową Cezary Gurjew, a gospodarczą Arkadiusz Ekiert.

(KOZ, 04.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.