Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rezygnacja Michała Lisieckiego. Będzie nowy zarząd w PMPG Polskie Media

Michał M. Lisiecki to założyciel i główny akcjonariusz PMPG (fot. materiały prasowe)

Najpóźniej do 30 kwietnia prezes Michał Lisiecki ma zrezygnować z funkcji członka zarządu PMPG Polskie Media, właściciela „Wprost” i „Tygodnika do Rzeczy” - podała spółka w komunikacie.

Michał M. Lisiecki to założyciel i główny akcjonariusz PMPG. W połowie marca usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafił do aresztu. „Samo zatrzymanie, jak i całe postępowanie jest efektem bezprawnego pomówienia przez zdyskredytowaną i mało wiarygodną osobę, która ostatnie miesiące spędziła w areszcie, a dziś próbuje oczyścić siebie pomawiając innych” - napisał wówczas w oświadczeniu. 

Z aresztu wyszedł 3 kwietnia, po tym jak sąd zdecydował, że może go opuścić za poręczeniem w wysokości 500 tys. zł. Gdy był aresztowano do zarządu oddelegowano Andrzeja Chmiela, członka rady nadzorczej PMPG. Bo prezes był wówczas jedynym członkiem zarządu. 

Dziś podjęto uchwałę o powołaniu  Lisieckiego do rady nadzorczej spółki. „Przedmiotowa uchwała obowiązuje od dnia 1 maja 2019 roku, pod warunkiem wygaśnięcia do tego dnia mandatu Michała Lisieckiego do pełnienia funkcji członka zarządu emitenta” - zastrzegła spółka w komunikacie. 

Dodatkowo także Andrzej Chmiel złożył rezygnację z czasowego wykonywania czynności członka zarządu „w związku z faktem, iż nie ma konieczności, aby dłużej takie czynności były wykonywane”.

Poinformowano, że 23 kwietnia 2019 roku odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej PMPG, na którym powołany zostanie zarząd w nowym składzie osobowym.

- Pozostając transparentny wobec moich akcjonariuszy, będę w radzie nadzorczej, blisko spółki. Znaczną część swojego czasu muszę lokować na wyjaśnienie pomówień, które mnie spotkały. Dlatego myślę, że to dobre i zdrowe dla spółki, żeby ludzie, którzy poświęcają jej dużo czasu, uformowali nowy zarząd - mówi "Press" Michał Lisiecki.

- Nowy zarząd będzie powiększony, kilkuosobowy. Będzie uformowany z kompetentnych, długoterminowych pracowników spółki. Wierzę, że akcjonariusze będą zadowoleni, kiedy zobaczą ich biografie - dodaje. 

(SK, JSX, 18.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.