Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa PMPG Polskie Media w 2021 roku zmniejszyła przychody o 8 proc.

Zysk netto grupy, której prezeską jest Katarzyna Gintrowska, zmniejszył się o 18,6 proc. (fot. materiały prasowe)

Grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, wydająca "Wprost" i "Do Rzeczy", w 2021 roku uzyskała 30,2 mln zł przychodów i 4,2 mln zł zysku netto. 

Przychody grupy w porównaniu z 2020 rokiem spadły o 8 proc. Jak podano w sprawozdaniu, spadek był spowodowany sytuacją związaną z pandemią koronawirusa.

W pierwszym kwartale 2020 roku przestano wydawać papierową wersję tygodnika "Wprost", co przełożyło się na - rok do roku - spadek przychodów reklamowych o 2 mln zł oraz przychodów ze sprzedaży egzemplarzowej o 1 mln zł. "Pozytywny trend zanotowały natomiast działania w internecie, dzięki czemu nastąpił wzrost przychodów reklamowych o 3 mln zł" - podała spółka.

Przychody Grupy PMPG Polskie Media osiągane są głównie ze sprzedaży reklam. W 2021 roku z tego tytułu osiągnięto 22 mln zł, co stanowiło 66 proc. całkowitych wpływów. Za około 20 proc. przychodów odpowiadała współpraca z kolporterami prasy.

EBITDA grupy urosła o 90,6 proc. i wyniosła 5,6 mln zł. Zysk netto rok do roku zmalał o 18,6 proc. - z 5,1 mln zł do 4,2 mln zł. 

Od kwietnia 2021 roku prezeską PMPG Polskie Media jest Katarzyna Gintrowska.

(KOZ, 29.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.